25.08.2022, 12:26 | czytano: 5388

30-latek zatrzymany za kradzież w pensjonacie. Na oczach wczasowiczów i właściciela wynosił narzędzia

Zakopiańscy policjanci zatrzymali mężczyznę przyłapanego przez właściciela na kradzieży w pensjonacie na Harendzie.
Złodziej korzystając z pozostawionych otwartych drzwi w pensjonacie, wszedł do środka i zabrał elektronarzędzia oraz elementy wyposażenia pokoju. Ponadto zniszczył okna i drzwi pensjonatu, a interweniujących policjantów znieważył w obecności wczasowiczów. Funkcjonariusze zatrzymali rabusia, któremu przedstawiono zarzuty, a sąd aresztował go na trzy miesiące. Za przestępstwa których się dopuścił, grozi mu kara do 5 lat więzienia.
Do zdarzenia doszło 19 sierpnia na osiedlu Harenda w Zakopanem. Dyżurny tatrzańskiej policji otrzymał zgłoszenie, że do jednego z pensjonatów wdarł się mężczyzna, który zaczyna wynosić jego wyposażenie. Policjanci niezwłocznie udali się pod wskazany adres, gdzie zatrzymali na gorącym uczynku 30-letniego złodzieja przytrzymywanego przez wczasowiczów. Rabuś był agresywny i wulgarny, znieważał interweniujących policjantów.

Wszystkie rzeczy jakie próbował ukraść wróciły do właściciela. Niestety nie obyło się bez strat. 30-latek pochodzący z powiatu tatrzańskiego zniszczył okno i drzwi balkonowe. Policjanci agresywnego rabusia przewieźli do zakopiańskiej komendy policji, gdzie następnego dnia usłyszał zarzuty kradzieży, zniszczenia mienia, znieważenia funkcjonariuszy oraz naruszenia miru domowego. 23 sierpnia zakopiański sąd tymczasowo aresztował 30-latka na trzy miesiące. Za przestępstwa których się dopuścił, grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Źródło: KPP Zakopane, oprac. r/
Może Cię zainteresować
komentarze
Szkaparabeusz26.08.2022, 12:08
Gość nie pomyślał...powinien pójść na bloki a tam pełno pod drzwiami mieszkań wystawek ...bierzesz i się nie przejmujesz...nie przejmujesz się dlatego że przestrzeń na klatkach schodowych jest traktowana jako wspólność mieszkaniowa a więc miejsce gdzie takowe rzeczy nie mogą się znajdować nawet pod względem przepisów przeciw pożarowych,bhp oraz współżycia społecznego mieszkańców? A są tam pozostawione rowery,hulajnogi, buty itd.? A więc można traktować to jako wystawkę rzeczy nie potrzebnych? To tak samo jak by się wystawiło te rzeczy poza ogrodzenie swojego domu a w tym przypadku to ogrodzenie kończy się na drzwiach wejściowych do mieszkania?
Wyrocznia25.08.2022, 12:59
Trochę to wygląda jakby właściciel pensjonatu winny był pieniądze i zdesperowany człowiek przyszedł odzyskać swoją stratę.
kkk25.08.2022, 12:53
Mnie dziadek wychował tak ze cudzego nie bier swojego nie dej hej dobrze mu tak
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl