26.08.2022, 20:07 | czytano: 2041

Kościelisko uruchomiło środki na wymianę "kopciuchów"

zdj. ilustracyjne/ Podhale24
KOŚCIELISKO. Podczas sierpniowej sesji Rady Gminy, samorząd podjął uchwałę dotyczącą uzyskania dofinansowania wymiany pozaklasowych źródeł grzewczych na urządzenia proekologiczne.
Urząd Gminy przypomina, że pomoc skierowana jest do osób fizycznych, właścicieli budynków mieszkalnych jednorodzinnych, wielorodzinnych i lokali mieszkalnych położonych na terenie Gminy Kościelisko. Chodzi o osoby, które nie osiągają z tych domów - żadnych dochodów, w tym z wynajmu i agroturystyki.
Dofinansowanie obejmuje likwidację: kotłów bezklasowych 1, 2, 3, 4 klasy, trzonów kuchennych i pieców kaflowych oraz zakup i montaż kotłów na pellet, kotłów zgazowujących drewno, kotłów na drewno i pellet, pomp ciepła, kotłów gazowych, ogrzewania elektrycznego wraz z niezbędną armaturą i osprzętem. W przypadku pomp ciepła i ogrzewania elektrycznego koszty kwalifikowane inwestycji mogą obejmować również instalację fotowoltaiczną.

Wnioski można składać do końca września br. w Urzędzie Gminy Kościelisko.

Wnioski będą rozpatrywane wg kolejności wpływu, a realizowane do wyczerpania środków finansowych zaplanowanych na ten cel w danym roku w budżetowym. Maksymalna kwota dofinansowania wynosi 5 tys. zł brutto i nie może przekroczyć 50% kosztów kwalifikowanych poniesionych przez wnioskodawcę. Dotacja jest jednorazowa i może łączyć się z Programem Czyste Powietrze. Trwałość efektu dotacji 5 lat.

s/
Może Cię zainteresować
komentarze
Paweł28.08.2022, 21:40
Pietrek, modlitwa nic nie pomorze bo już przesądzone. Bóg powiada: zostawcie mi pomstę.
Pietrek28.08.2022, 14:52
Powiem, że zdjęcie dotyczące artykułu jest w sam raz do przynoszących nam strat sankcji przeciw Rosji. Ci, którym nie starczy na zimę będą się ogrzewać przy takich kotłach jak na zdjęciu. Popieraliście rząd w sprawie wojny gospodarczej z Rosją, to będziecie mieć tego efekty. Módlcie się żeby zima była ciepła.
Jozek z Bażin27.08.2022, 08:29
Oferta dla bogaczy!
POmpa ciepła -50.000- 60. 000 zł. i coroczne bulenie za przegląd techniczny.
Panele fotowoltaiczne, instalacja-około 50.000 zł. Przez 5- 6 miesiecy zimowych pobór prądu z sieci Tauron, którego cena za 1 KWh zwyżkuje.
....................................
O smog, kopciuchowanie stojących samochodów w korkach, spaliny na niebie po samolotach nikt nie pyta. Istotne, aby wyeliminować POLSKI węgiel, bo kopci.
RECEPTA: sprowadzić węgiel z Argentyny, Brazylii, gaz z USA lub Norwegii, a będzie ekologicznie i tanio.
I wreszcie pomysł na handel gazem z taka potęgą ekonomiczną jak Słowacja.
Mieszkaniec26.08.2022, 22:58
W tym momencie cały system wymiany pieców legł w gruzach. Choć byście ile dawali dofinansowania to ludzie nie wymienia bo co wymieniać jak piec na paliwo ekologiczne jest droższy a paliwo do niego jest w ...y drogie, włodarze już nie wiedzą co zrobić to wydłużają terminy wymiany pieców a u tak nic z tego nie wyjdzie
bociek26.08.2022, 21:57
okradania polakow ciag dalszy,potem placzcie ze coraz wyzsze podatki i cooraz ich wiecej
Dominik26.08.2022, 21:43
Ale im się udało. Tak zamotali z tym węglem. Ankiety jaki masz piec, potem niedobór węgla i przynieś zaświadczenie, że wypełniłeś ankietę... Ale muszą się cieszyć. Ludzie posłusznie robią z siebie potulne sieroty ha ha.
Osiol26.08.2022, 21:12
I 5tys dotacji brutto
A w sklepie był po,, dobrej zmianie'' ceny widział jeden z drugim....
Po co ludzi drażnić??? Część spora będzie brała kredyt na wiele lat by nie zamarznąć tej i w następnych 10ciu latach tak po 3 tony licząc to 10tys kredytu co rok po dziesięciu latach.... mile będą wspominać Polskę w ruinie i węgiel po 860zl bez zaświadczenia z urzędu i kontroli z urzędu i ścisłego zarachowania na kopalni no moze nowy urzad powstanie do kontroli zakupu węgla(nowe miejsca pracy)
z tąd26.08.2022, 20:35
Ktoś musi być teraz po ciężkim upadku z wysokości na głowę żeby wymieniał ,,kopciucna,,. Trzy tysiące zł. na ,,kopciucha,. za free.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl