27.08.2022, 09:13 | czytano: 1125

W Rabce-Zdroju otwarto Pracownię Młodzieżową. Jest tu xbox, są planszówki, książki i miejsce na pomysły

Fot. Robert Miśkowiec
W budynku PTTK przy ulicy Piłsudskiego 1 w Rabce-Zdroju oficjalnie otwarta została Pracownia Młodzieżowa, miejsce spotkań dla rabczańskiej młodzieży.
Udało się je stworzyć dzięki działaniom Stowarzyszenia Europe4Youth, PTTK Oddział Rabka-Zdrój oraz Urzędu Miejskiego w Rabce-Zdroju, we współpracy z Młodzieżową Radą Miejską. To przestrzeń dla osób w wieku 13-26 lat, otwarte na inicjatywy, warsztaty, projekcje filmowe, wypoczynek, naukę, spotkania ze znajomymi i ulubione działania. - Stworzyliśmy to miejsce dla nas, dla młodzieży. Cieszymy się, że będziemy mieć własne miejsce, w którym będziemy mogli robić to, co lubimy - mówiła podczas oficjalnego otwarcia Natalia Mrożek.
- Można tu przychodzić i korzystać z tego, co Pracownia Młodzieżowa ofertuje, ale też z własnymi pomysłami. Przy wejściu jest czarna ściana, na której można je zapisywać. Będziemy robić wszystko, by takie zajęcia zorganizować. Chcemy, żeby było to miejsce, w którym będziecie się dobrze czuć i będziecie mogli się samorealizować - dodała.

- Gratuluję pomysłu, zaangażowania, a przede wszystkim tego, że udało się to zamierzenie zrealizować - powiedziała poproszona o głos wiceburmistrz Małgorzata Gromala. Samorząd Rabki-Zdroju otrzymał od młodzieży podziękowania za zrozumienie, wysłuchanie i pomoc przy tworzeniu Pracowni Młodzieżowej. - Cenimy ten ogrom pracy, który włożyliście, żeby stworzyć to miejsce. Będziemy wspierać wasze inicjatywy, pozwalające fajnie spędzać czas - zadeklarowała.

- To że udało się to zrealizować i spełniły się wasze plany, to nasz wspólny sukces. Chciałbym, aby te pomieszczenia promieniowały, jak za czasów PTTK, gdy miało tu swoją siedzibę i gdy tworzyły się tu wielkie plany, powstawały piękne pomysły. Bądźcie do przodu, tego wam życzę - powiedział radny Michał Skowron.

W programie otwarcia znalazły się: prezentacja pomieszczenia, turniej FIFY, Freestyl Zaziego, gry w gry planszowe oraz dyskusja na temat filmu. Pracownia obejmuje kilka pomieszczeń na parterze budynku. Na miejscu są: xbox, gry planszowe, strefa czytelnika z książkami, kuchnia, strefa odpoczynku, instrumenty, a także informacje i konsultacje dla młodzieży. Przyjść, korzystać bez opłat, inicjować działania może każdy młody człowiek. Pracowania jest czynna od poniedziałku do piątku w godz. 15-20 oraz w soboty w godz. 12-18.

Źródło: UM Rabka-Zdrój, oprac. r/
Może Cię zainteresować
komentarze
Obserwator27.08.2022, 15:33
25 lat stary byk i dalej nie musi pracować tylko grać. To prawo wyborcze i prawo jazdy też od 26 lat ? Najlepiej dawajcie dodatek do nic nie robienia 500game .
Osiol27.08.2022, 12:00
Część komputerową trzeba otworzyć całodobowo i jeszcze punkt z lekarzem by ich ratował....

Przecież ta młodzież według mojego znajomego zużywa albo prąd albo wodę albo przed kompem albo w toalecie z telefonem
Robiąc takie miejsce czy ich się nie krzywdzi jeszcze bardziej
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl