28.08.2022, 14:40 | czytano: 2789

Dofinansowanie na usuwanie skutków osuwisk oraz na budowę mostów na Podhalu

zdj. ilustracyjne/ Podhale24
Decyzją ministra finansów małopolskie samorządy otrzymały środki z rezerwy celowej budżetu państwa w wysokości blisko 8,5 mln zł na zadania związane z usuwaniem skutków ruchów osuwiskowych ziemi. Dwa z nich dotyczą Kościeliska.
- Dzięki tym środkom możliwe będzie wykonanie niezbędnej dokumentacji, a następnie, to co najważniejsze, czyli stabilizacja osuwisk oraz odbudowa zniszczonej infrastruktury. Działania te bezpośrednio wpłyną na poprawę jakości życia i zapewnienie poczucia bezpieczeństwa Małopolanom – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.
Z kolei Zarząd Województwa Małopolskiego zdecydował o zwiększeniu wartości wkładu własnego województwa na realizację strategicznych inwestycji drogowych w ramach zadania "Budowa obwodnicy i mostów w ciągach dróg wojewódzkich - Polski Ład".

- W ramach Rządowego Funduszu Polski Ład zostaną przebudowane mosty i wiadukty w dziesięciu lokalizacjach w naszym regionie. Do dofinansowania z rządowego programu, tylko w tym roku dokładamy przeszło 30 milionów złotych. Wszystko po to, aby rozwijać infrastrukturę drogową regionu, a Małopolanom żyło się lepiej - komentuje marszałek Witold Kozłowski.

Wśród tych zadań jest przebudowa mostu Kośne Hamry na potoku Cicha Woda oraz budowa mostu w Poroninie na potoku Poroniec.


opr. s/
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl