31.08.2022, 13:32 | czytano: 1978

Remiza na finiszu

Fot. Piotr Kuczaj
Dobiega końca budowa nowej remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Ponicach.
Budynek w większości ma już ocieplenie i elewację, w środku wykonane zostały instalacje centralnego ogrzewania, woda i prąd, są wylewki i tynki. Do wykonania pozostały prace wykończeniowe.
Pełen zakres zaplanowanych prac obejmuje - na parterze: budowę dwustanowiskowego garażu dla pojazdów strażackich, dyżurki, zaplecza socjalno-szatniowego z sanitariatami i natryskami, szatni i pomieszczeń socjalnych z aneksem kuchennym, sali szkoleniowo-biurowej, sali wielofunkcyjnej, kotłowni, pomieszczeń gospodarczych, toalet. Z kolei na piętrze zaplanowano stworzenie dużej sali wraz z zapleczem kuchennym i socjalnym, małej sali rekreacyjnej z siłownią oraz zaplecze sanitarne damskie i męskie. Inwestycja objęła także budowę wieży do suszenia węży strażackich.

Koszt prac to 2 177 552,72 zł, a roboty na zlecenie Urzędu Miejskiego w Rabce-Zdroju realizuje PROFES Firma Remontowo-Budowlana Rafał Konieczny ze Skawy.

Źródło: UM Rabka-Zdrój, r/
Może Cię zainteresować
komentarze
fbb131.08.2022, 15:57
Moim skromnym zdaniem budowanie takich molochów jest wielkim błędem. Prawdopodobnie remiza na siebie nie zarobi, a koszt budowy i utrzymania powiększy tylko deficyt Rabki.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl