02.09.2022, 13:19 | czytano: 6180

Słowaczka pędziła samochodem przez wieś i wyprzedzała na przejściu dla pieszych

zdj. Małopolska Komenda Policji
Policjanci z nowotarskiej grupy Speed zatrzymali obywatelkę Słowacji, która przekroczyła dozwoloną prędkość i wyprzedzała na przejściu dla pieszych. Do zdarzenia doszło w miniony wtorek przed południem w Dębnie.
Policjanci z grupy Speed z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu zauważyli skodę z przyczepką na słowackich numerach rejestracyjnych, której kierowca na przejściu dla pieszych wyprzedził jadącego z przodu busa. Funkcjonariusze ruszyli za pojazdem.
Dokonali także pomiaru prędkości z jaką poruszała się skoda i okazało się, że przekroczyła dozwoloną prędkość o 43 km/h. Wyczyny kierowcy nagrano na policyjnym videorejestratorze. Po chwili zatrzymali ten pojazd do kontroli drogowej.

Za kierownicą siedziała obywatelka Słowacji, która nie potrafiła logicznie wytłumaczyć swojego zachowania. Za wyprzedzanie pojazdu na przejściu dla pieszych lub bezpośrednio przed tym przejściem, grozi mandat karny w wysokości 1,5 tysiąca zł i 10 punktów karnych. Za przekroczenie dozwolonej prędkości o 43 km/h grozi tysiąc złotych mandatu i 8 punktów karnych.

Za popełnione wykroczenia policjanci ukarali kobietę mandatem karnym w kwocie 2,5 tysiąca - obcokrajowcy nie otrzymują punktów karnych.

s/
Może Cię zainteresować
komentarze
emeryt03.09.2022, 09:27
Bo ona też nie może sobie wytłumaczyć dlaczego ukraińskie rodziny otrzymują na dzieci od rządu "naszsego" 500 plus.
Osiol02.09.2022, 16:22
Pewnie cenę węgla zobaczyła i jej mowę odebrało i racjonalnie tłumaczyć się nie mogła,ona w panice z tego dobrobytu uciekała....ze nikt tego jako aspektu łagodzącego pod uwagę...... '
Kokot02.09.2022, 14:37
Sam nim jesteś, jeśli jadę wsią do 60 km/h a czubowi się śpieszy to niech wyprzedza, a nie siedzi mi na d**** i mnie popędza. PS. Najwyższy czas by i słowacy poczuli co to jest nasza "pokuta" bo jeżdżą jak wariaci.
bert02.09.2022, 13:29
bo takie czuby jeżdża po drogach że czasem sie ludziom nie dziwie że wyprzedzaja w taki sposób.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl