02.09.2022, 17:08 | czytano: 2045

Siatkówka, rower, dart, piłka nożna, hokej... przed nami sportowe zakończenie lata z Winter Classic

arch. Podhale24
NOWY TARG. W ramach sportowego "pożegnania lata" w Parku Miejskim rozegrany zostanie po raz szósty już Turniej Siatkówki Plażowej Winter Classic o Puchar Burmistrza Miasta, a także kolejna edycja Turnieju Steel Dart Podhale, Festiwal Piłkarski dla dzieci i młodzieży oraz Kolarskie Grand Prix Nowego Targu, z rowerowymi zawodami dla dzieci, organizowane przez Nowotarski Klub Kolarski.
W programie także warsztaty hokejowe dla najmłodszych przygotowane przez MMKS Podhale, turniej i zabawy z piłka pod egidą NKP Podhale, konkurs wiedzy o sporcie, pokaz cyklotrialu, zajęcia taneczne w rytmach salsy z muzyką na żywo i wiele innych sportowych aktywności.
Jak co roku impreza ma charakter charytatywny. - W tym roku wszystkie te wydarzenie łączy wspólne hasło "Gramy dla Martynki". 10-latka z Łapsz Niżnych cierpi na wrodzoną łamliwość kości. Chcemy zebrać pieniądze na profesjonalne implanty teleskopowe, żeby dziewczynka nie musiała być tak często jak dotychczas - operacjom. Może uda się zebrać też środki na elektryczny wózek dla niej, żeby była samodzielniejsza w poruszaniu się - mówi Maciej Leski z Winter Classic.

Swoją "rękę i oko" można będzie sprawdzić w turnieju darta - z nie lada przeciwnikiem, bowiem w Nowym Targu zagości Sebastian Biela, brązowy medalista Mistrzostw Polski. "Turniej rozpoczynamy o 14.00 w altanie w Parku Miejskim. Format rozgrywek zależy od ilości zapisanych uczestników, a zapisać może się każdy - ważne żeby dorzucił do tarczy. Liczy się przede wszystkim cel dla którego się zbieramy oraz dobra zabawa" - zachęcają dart-owcy i zapowiadają sporo gier i zabawy z użyciem lotek.

Sama impreza rozpocznie się w niedzielę o godzinie 9.00 turniejem siatkówki plażowej. W tym roku wystartuje 16 par męskich i 8 kobiecych - na dwóch boiskach. Organizatorzy przewidują wysoki poziom rozgrywek. Wydarzenie otrzymało patronat Małopolskiego Związku Piłki Siatkowej.

Nowotarski Klub Piłkarski prócz przygotowania swojej oferty dla miłośników piłki - zdecydował się też na wystawienie reprezentacji w siatkówce. Nie zawiódł także Nowotarski Klub Kolarski, który organizuje zawody rowerowe dla osób w praktycznie każdym wieku.

Udział w zawodach dla dzieci jest bezpłatny.
Zapisy do Kolarskiego Grand Prix Nowego Targu Rowerowego przyjmowane będą w godz. 9:00 - 10:00 w namiocie Nowotarski Klub Kolarski na Kole obok Miejskiej Hali Lodowej. O 10:30 - start wyścigu australijskiego dla dorosłych, o 11:30 - start wyścigu dla dzieci według kategorii wiekowych (od najmłodszych do najstarszych). Start wyścigu punktowego (głównego) dla dorosłych - przed godz. 14:00.

Marcin Kwiatek z NKK zapewnia, że rowerzysta w każdym wieku znajdzie w tym dniu coś interesującego i inspirującego da siebie.

W trakcie zawodów odbędzie się pokaz trialu rowerowego w wykonaniu Góral Trial - Jacek Jarząbek, który szkoli dzieci w ramach sekcji NKK.


s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl