05.09.2022, 09:35 | czytano: 5874

Jest pozwolenie na wielki remont szpitala

Szpital Miejski w Rabce-Zdroju ma już prawomocne pozwolenie na remont generalny budynku. Wielomilionowa inwestycja ruszy jednak dopiero wtedy, gdy uda się znaleźć miejsce, w którym szpital mógłby tymczasowo działać.
Inwestycja obejmie przebudowę, rozbudowę, nadbudowę i termomodernizację lecznicy przy ulicy Słonecznej. - Pozwolenie jest prawomocne, ale w dalszym ciągu nie udało się znaleźć lokalizacji zastępczych. Z dwóch powodów: braku dobrej woli ze strony instytucji, które takie miejsca mają (niestety lokalne politykierstwo wygrywa z inwestycją istotną dla całej Rabki). Drugi powód, to duże oczekiwania finansowe za wynajmy w obiektach komercyjnych. Prowadzimy negocjacje i dalsze poszukiwania - mówi prezes lecznicy Witold Latusek.
- Chciałbym zakończyć inwestycję do końca przyszłego roku, ewentualnie na początku kolejnego roku. W zależności od skuteczności poszukiwań zmianie może ulec tylko termin rozpoczęcia remontu budynku. Niezależnie od tego w tym roku chciałbym zrealizować połączenie szpitala z ulicą Poniatowskiego. Dlatego w tym miesiącu ogłosimy procedurę przetargową i zobaczymy ile będzie ofert i jakie ceny zostaną zaoferowane - dodaje szef rabczańskiej placówki.

oprac. r/
Może Cię zainteresować
komentarze
tutejszy06.09.2022, 10:05
"lokalne politykierstwo"?, pytanie do p. Prezesa i p. wice.., kto pierwszy na naszym terenie rozpoczął lokalną wojnę ze wszystkimi wokół, kto rozkazał blokowanie niewygodnych Wam komentarzy? Teraz mówicie że Rabka Wam nie pomaga, czyja to jest wina?
bb06.09.2022, 08:42
"Wielomilionowa inwestycja ruszy jednak dopiero wtedy, gdy uda się znaleźć miejsce, w którym szpital mógłby tymczasowo działać."
świetnie jest to wszystko zorganizowane.....gratulacje....
Takitam06.09.2022, 07:58
Ciągle jojcy że nie ma dobrej woli innych a może to jest jego brak kompetencji w przygotowaniu inwestycji?
Może trzeba zacząć wymagać od siebie a nie tylko od innych?
Mariusz05.09.2022, 18:38
czy wykona go firma ze Skawy, tradycyjnie?
Acc05.09.2022, 12:33
Jak nie ma miejsca i brak jest dobrej woli ludzi, którzy powinni być za to odpowiedzialni to dyrekcji polecam tymcxasowe zamknięcie szpitala i kierowanie pacjentów do Myślenic, Mszany Dolnej, Suchej Beskidzkiej i Nowego Targu. Myślę, że po zapowiedzi zamknięcia szpitala szybko znajdzie się miejsce. Co najważniejsze ciągłość w zapewnieniu należytej opieki nad pacjentami to nie tylko kompetencja dyrekcji szpitala ale przede wszystkim samorządu.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl