09.09.2022, 19:22 | czytano: 6086

Nowe bandy w Miejskiej Hali Lodowej (zdjęcia)

zdj. Szymon Pyzowski
NOWY TARG. Wokół tafli lodowej wymieniane są bandy. To jeden z elementów dużej inwestycji realizowanej z dotacji Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu "Sportowa Polska 2021".
Przygotowany w kwietniu ub. roku wniosek dotyczył m. in. docieplenie dwóch ścian - zachodniej i wschodniej Miejskiej Hali Lodowej, remontu trzech łazienek przy szatniach, wymianę band na tafli lodowej, remont dachu i elewacji budynku maszynowni, montaż systemu osuszania powietrza hali lodowej, wymianę drzwi ewakuacyjnych. Na terenie Hali Gorce - wymianę nawierzchni trzech kortów tenisowych, oświetlenia sali gimnastycznej na LED, rozbudowę systemu monitoringu p-poż. Wniosek zawierał także inwestycje na miejskiej pływalni, gdzie wskazano montaż systemu monitoringu p-poż, wymianę oświetlenia hali pływalni na system LED i modernizację monitoringu.
Wartość zgłoszonych do dofinansowania prac to blisko 2,3 mln zł netto. Wkład własny to ok. 1,1 mln i podatek VAT - 0,5 mln.

- Wniosek był przygotowywany w kwietniu ub roku, realizowany jest teraz. W przetargach kolejne elementy tego projektu wiążą się z wyższymi, niż zakładaliśmy ofertami, czyli wyższymi kosztami realizacji - mówi Krzysztof Łapsa. - W ramach współpracy z ministerstwem sportu będziemy próbować zweryfikować wcześniejsze ustalenia, by posiadane środki zaoszczędzić. Jestem już po pierwszych rozmowach i zobaczymy jak nam się to uda, żeby wszystkich środków nie zużyć - dodaje dyrektor Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji.

Obecnie wymieniane są bandy hokejowe w MHL. Wykonano już system osuszania powietrza. - To już wszystko jest i działa, ale nie w systemie automatyki. Pojawiły się plotki, że system nie działa, ale tak nie jest. Staramy się zużywać energie elektryczną w sposób rozsądny - jak coś nie jest konieczne, to "nie idzie cały czas pełną parą". Prowadzony jest też remont dwóch szatni hokejowych. Termin zakończenia inwestycji to połowa przyszłego miesiąca. Zamontowana została już nawierzchnia kortów tenisowych, czekają nas jeszcze "odbiory" i rozliczenie. Jest także podpisana już umowa na docieplenie dwóch ścian hali lodowej, a na etapie przetargu jesteśmy z wymianą drzwi ewakuacyjnych z MHL. Pozostaje jeszcze remont elewacji i dachu maszynowni na tym obiekcie i mamy kolejne elementy związane z oświetleniem i systemem p-poż. - wymienia dyr. Łapsa.

s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
flisak12.09.2022, 03:12
Pięknie się ten hokej rozwija w Nowym Targu... pozazdrościć. Można się poślizgać od bandy do bandy. Jedna banda gorsza od drugiej...
głuchy10.09.2022, 21:05
A nagłośnienie dalej bryndza!!!
Mieszkanka10.09.2022, 13:30
Przyjdą wybory i Watycha zaś będzie obiecywał budowę nowej hali. Teraz pompujemy pieniądze na remont trupa i gdzie tu sens i logika?! Tu trzeba nowej, wielofunkcyjnej hali do każdej dyscypliny sportu i wydarzeń a nie starego trupa, który wymaga wiecznego remontu!
Osiol09.09.2022, 21:41
Bal na titanicu a te środki własne to własne czy kolejny kredyt
Tyle kasy dla nielicznych od licznych podatników
hokeista-senior09.09.2022, 20:44
Jak patrzę na te bandy, to są bandy , które wytrzymają jedynie jazdę figurową na lodzie i mecze żaków , a w najlepszym przypadku mecze młodzików ,oldbojów .Liche to wszystko jakby powiedział były bramkarz i radny.
avitat09.09.2022, 20:26
Nie ma wizji władz miasta na dalsze losy hokeja i lodowiska. Przynajmniej nikt chyba ich nie zna. To obecne działanie to pudrowanie trupa
MAMUSIU RATUJ09.09.2022, 20:07
Jaki jest sens pompowanie tak duzej kasy w skansen?!Przeciez to topienie naszych pieniedzy!Gdzie nowe lodowisko bajkopisarze?
Józek Kiwka09.09.2022, 19:46
Ale jak to panie Watycha? Przecież siedem lat temu udowadniał pan publicznie wszystkim, że inwestowanie w ten obiekt nie ma sensu ponieważ to ruina. Nawet się to panu udało. Potem, niesiony na fali hura optymizmu wydał pan pieniądze na wizualizację wirtualnego pałacu lodowego i snuł fantazje o wielofunkcyjnej hali, która miała powstać już, już... Śmiech na sali. I tak ze wszystkim. Raz do koła. Kolorowe wstążki i popierdułki dla naiwnych.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl