15.09.2022, 09:06 | czytano: 3276

Powstaje kort do tenisa ziemnego

Fot. UG Krościenko
KROŚCIENKO. Na bulwarach pienińskich w pobliżu siłowni, placu zabaw, skate-parku i ścieżki Velo-Dunajec powstaje nowy ogólnodostępny obiekt. W ostatnich dniach ruszyła tu budowa wielofunkcyjnego boiska sportowego do piłki siatkowej, badmintona oraz kortu tenisowego.
Pierwsi tenisiści będą mogli korzystać z kortów tenisowych jeszcze w tym roku.
- Myślę, że mieszkańcy, ale przede wszystkim uczniowie będą bardzo zadowoleni. Z wielofunkcyjnego boiska będzie można korzystać w każdy dzień tygodnia. Nowy obiekt w tym miejscu stanowi poszerzenie lokalnej strefy aktywności fizycznej, która z uwagi na jej usytuowanie jest jedną z najpiękniejszych w całym regionie pienińskim – zapewnia wójt Jan Dyda.

Źródło: UG Krościenko, oprac. r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
wieśniak15.09.2022, 13:56
Osioł: bardzo dobry pomysł! Ja rakiety do tenisa nie posiadam i nie znam nikogo spośród swoich znajomych którzy graliby w tenisa. Zawsze gdy jest mowa o nowych inwestycjach w turystykę staram się ruszyć z bezwładu moją wyobraźnię i zastanawiam się czy aby za parę lat dana inwestycja nie będzie leżała totalnie bezużyteczna, czy aby danej inwestycji w turystykę nie będzie za rok, za dwa, spowijał jedynie kurz i nic więcej. A co do tych wszystkich "bram" to pamiętajmy, że w przeszłości były one zmorą dla turystów którzy chcieli tu przyjechać aby odpocząć, bo co tylko wyszli gdzieś z wynajmowanej kwatery prywatnej, to zaraz na ich drodze, czy szli w góry, czy do zdrojów, gdziekolwiek, natychmiast ustawiała się brama i turyści byli po kilka razy na dzień "witani". Bez pieniędzy na opłacenie tzw. "bram" i tzw. "witacy" nie szło się gdziekolwiek ruszyć aż dochodziło do tego że turyści po powrocie z pobytu w Pieninach przestrzegali wszystkich przed tzw. "bramami" w Pieninach. Pisze o tym prof. Adamczyk w swojej monografii o Karpatach.
Osiol15.09.2022, 12:25
Przeprowadzić spis rakiet do tenisa.... A jeszcze bramę w Pieniny by warto postawić brama w Gorce jest a tu brak
marian15.09.2022, 10:08
No pięknie.
Jeszcze jedno na stronie UG Krościenko jest komunikat o wyłączaniu oświetlenia ulicznego od godz.23.45 a czemu już po 20.30 jest ciemno na Rynku???
To związane jest z tym kryzysem czy zbieraćie na premie świąteczne pieniądze??
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl