16.09.2022, 00:50 | czytano: 1560

Sportowe i nie tylko - upamiętnienie Stefana Kapłaniaka „Cenka” (zdjęcia)

zdj. nadesłane
Na terenie woj. podlaskiego oraz małopolskiego odbyły się wydarzenia upamiętniające karierę sportową zmarłego w sierpniu ub. roku pochodzącego ze Szczawnicy kajakarza Stefana Kapłaniaka „Cenka” wybitnego sportowca, wielokrotnego Mistrza Świata, Mistrza Europy i jedynego z Podhala medalisty olimpijskiego w sportach letnich.
Pierwszym wydarzeniem, które odbyło się 9 września w Szelmencie, było odsłonięcie pamiątkowej płyty z imieniem Stefana Kapłaniaka podczas VI Edycji Alei Gwiazd Sportu. Pomysłodawcą i twórcą tego wydarzenia jest Wojciech Fortuna - medalista olimpijski z Sapporo 1972 r. w skokach narciarskich. Z kolei 10 września w Krakowie odbyły się Mistrzostwa Małopolski Masters, Osób Niepełnosprawnych w Kajakarstwie Klasycznym i Zawody dla Młodzików - Memoriał im. Stefana Kapłaniaka "Cenka".
Memoriał powstał z inicjatywy Klubu Sportowego „ Na Fali” z Krakowa, który w swoim założeniu ma krzewienie kultury fizycznej, sportu i turystyki wśród dzieci, młodzieży, sportowców niepełnosprawnych, osób dorosłych, w tym seniorów po 60- tym roku życia, a także weteranów (masters), czyli byłych zawodników kajakarstwa klasycznego po 35-tym roku życia.

mat. nadesłany,
zdjęcia organizatorzy wydarzeń
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl