17.09.2022, 15:40 | czytano: 1961

Rozpoczął się XI Zlot Słowian i Wikingów "Góra Peruna" (zdjęcia)

zdj. Piotr Korczak
Na terenie schroniska Głodówka, grupy rekonstrukcyjne - Ród Dębowego Liścia z Łodzi, Drużyna Woje Peruna z Tarnowa, zakopiańska Drużyna Słowian Lugiowie zorganizowany został doroczny Zlot Słowian i Wikingów "Góra Peruna".
Impreza potrwa do niedzieli. W programie znajdą się walki indywidualne, turnieje z orężem i z łukiem w rękach, bitwy, w tym zdobywanie leśnego grodu, pokazy i konkursy, dużo dobrej zabawy i biesiadowanie do białego rana.
Współorganizatorem "Góry Peruna" jest gospodarz, czyli Ośrodek Głodówka znajdujący się na polanie, z której rozciąga się jeden z najpiękniejszych widoków na całe Tatry. W takiej scenerii odbywać się będą turnieje i pokazy.

Na dziś, po prezentacji drużyn, zorganizowane zostały walki drużynowe, turniej łuczniczy, pojedynki wojów z losowaniem oręża, pojedynki indywidualne, wczesnośredniowieczne gry i zabawy, turniej na „najsmaczliwszą' wczesnośredniowieczną potrawę bezmięsną, a także rekonstrukcja bitwy i walka w kręgach. Wieczorem koncert kapeli "Jake Starsky: i biesiada przy muzyce.

Niedzielę rozpocznie turniej łuczniczy, finał pojedynków indywidualnych, walki drużynowe i potyczki leśne.

s/ zdj. Piotr Korczak
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Smok17.09.2022, 19:35
Sława! Dziękuję, że jesteście, że dbacie o pamięć.
Sława17.09.2022, 16:00
Sława Sławianom :)
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl