19.09.2022, 10:51 | czytano: 9330

Kobieta z odciętym palcem

Zdjęcie ilustracyjne. Fot. R. Miśkowiec
W Sieniawie do policjantów podbiegł zdenerwowany mężczyzna i poprosił ich o pomoc. Wiózł on do szpitala swoją żonę, która została bardzo poważnie ranna podczas cięcia drewna. Kobieta miała prawie odcięty palec u prawej ręki, na drugim bardzo poważną ranę i potrzebna była natychmiastowa interwencja lekarzy.
St. asp. Jerzy Sabura i st. asp. Lidia Walkowiec z Wydziału Ruchu Drogowego nowotarskiej komendy pomogli 41-latce, która została bardzo poważnie ranna w rękę podczas cięcia drewna. Policjanci zawieźli kobietę do szpitala, gdzie trafiła pod opiekę specjalistów.
W piątek wieczorem policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu sprawdzali zgłoszenie z interaktywnej Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, dotyczące przekraczania dozwolonej prędkości w miejscowości Sieniawa. W pewnej chwili do radiowozu podjechał samochód, z którego wybiegł zdenerwowany kierowca i poprosił ich o pomoc. Mężczyzna wiózł do szpitala swoją żonę, która została bardzo poważnie ranna podczas cięcia drewna. Kobieta miała prawie odcięty palec u prawej ręki, na drugim bardzo poważną ranę i potrzebna była natychmiastowa interwencja lekarzy. Policjanci błyskawicznie zareagowali. Pomogli wsiąść rannej kobiecie do radiowozu i zawieźli ją „na sygnałach” do szpitala w Nowym Targu. O zdarzeniu powiadomili dyżurnego nowotarskiej komendy, który uprzedził personel szpitala o transporcie kobiety do ich placówki. Po dotarciu na miejsce funkcjonariusze przekazali poszkodowaną pod opiekę czekających już na nią specjalistów.

Źródło: KPP Nowy Targ, oprac. r/
Może Cię zainteresować
komentarze
wieśniak19.09.2022, 22:08
W takich sytuacjach odciętego palca nie wkłada się bezpośrednio do lodu, bo lód po drodze do szpitala się roztopi i woda z lodu połączy się z krwią i limfą w palcu. Trzeba najpierw odcięty palec zabezpieczyć woreczkiem foliowym od wody z lodu i zasuwać dwieście na godzinę do szpitala.
EXC19.09.2022, 19:22
PRL nie masz czasem paszportu Rosyjskiego może byś kupił bilet w jedną stronę do putina
Anka19.09.2022, 13:43
PRL stuknij się w dekiel.
PRL19.09.2022, 12:34
No i co w tym dziwnego? Jakby nie pojechali to by bylo źle. To ich praca. Jeszcze premie im dac
Janusz19.09.2022, 12:18
Co to za facet że pozwolił swojej kobiecie ciąć drzewo. U nas to są moje obowiązki albo przychodzi pracownik jak nie mam czasu. Ale na Podhalu żyje się w przekonaniu że baba musi być robotno
Radek19.09.2022, 12:12
I to się nazywają Policjanci , Jestem z nich dumny .Ciesze się ze mamy takich Policjantów w rejonie .
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl