24.09.2022, 08:30 | czytano: 1029

Mobilne Centrum Edukacji "Turystyczna Szkoła" zawitało do Rabki-Zdroju (zdjęcia)

zdj. Marcin Szkodziński
Dzieci w nowoczesny i bardzo ciekawy sposób mogą poznać Polskę jako kraj pięknej przyrody i atrakcji turystycznych.
Mobilne Centrum Edukacji “Turystyczna Szkoła” zawitała do Szkoły Podstawowej nr 2 w Rabce-Zdrój. Piątkowe popołudnie dla młodzieży szkolnej było bardzo udane ze względu na atrakcje jakie pojawiły się w szkolnej sali gimnastycznej.
Dzieci mogły porozmawiać z robotem, ale też z ratownikami Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, którzy przekazali podstawowe informacje o udzielaniu pomocy osobom tego potrzebującym. Wielką atrakcją były także gogle vr, które uatrakcyjniły przejazd rowerem stacjonarnym oraz dały możliwość spróbowania jazdy kolejką górską.

Mobilne Centrum Edukacji "Turystyczna Szkoła" jest to projekt ogólnopolski, którego celem jest pokazanie młodzieży szkolnej, czyli naszym przyszłym turystom jak wspaniałą destynacją turystyczną jest Polska. Kładziemy duży nacisk w ramach bezpiecznego podróżowania, czyli uczymy jak bezpiecznie podróżować. Szereg wirtualnych aplikacji jak apteczka, czy pogoda, a także współpraca z panami z GOPR. Oni wspaniale pokazują zajęcia z pierwszej pomocy. Młodzież uczy się jak powinna się zachować, gdy coś złego się wydarzy. Te wszystkie aspekty czynią ten projekt bardzo ciekawym. Innowacje technologiczne typu robot humanoidalny, gogle vr bardzo ciekawią młodzież, a my staramy się dzięki tym technologiom pokazać jak ciekawym krajem do zwiedzania jest Polska - mówił Rafał Simonides z departamentu Polskiego Bonu Turystycznego. - Kończymy już drugą edycję tego projektu. Nasze Mobilne Centrum Edukacji odwiedziło już ponad 15 tys. dzieci. Gościliśmy już w ponad 100 szkołach.

ms/ zdj. Marcin Szkodziński
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl