28.09.2022, 13:42 | czytano: 4183

Nowy Targ: 21-latek pędził z prędkością ponad 100 km/h przez teren zabudowany

Zdjęcie ilustracyjne / archiwum Podhale24
-> 21-latek przekroczył dozwoloną prędkość o 54 km/h na terenie obszaru zabudowanego.

-> Podczas kontroli okazało się, że nie posiadał uprawnień do kierowania, a samochód nie miał aktualnych badań technicznych.

-> Nowotarżanin za popełnione wykroczenia odpowie przed sądem.

-> Grozi mu kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywna od 1 500 nawet do 30 tysięcy złotych oraz zakaz prowadzenia pojazdów.
W poniedziałek wieczorem policjanci ruchu drogowego nowotarskiej komendy kontrolowali prędkość z jaką poruszają się kierowcy na terenie Nowego Targu. Około godziny 20, pomiar ręcznym miernikiem prędkości samochodu osobowego marki Audi wskazał 104 km/h przy dozwolonej prędkości 50 km/h. Kierowca audi został zatrzymany do kontroli drogowej. Za kierownicą siedział 21-latek z Nowego Targu. Okazało się, że nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, a samochód nie miał aktualnych badań technicznych. Nowotarżanin za popełnione wykroczenia odpowie przed sądem.
Zgodnie z nowymi przepisami za przekroczenie dozwolonej prędkości o 54 km/h, grozi mandat karny w kwocie 1500 złotych i 13 punktów karnych. Obligatoryjnie kierowca traci prawo jazdy na najbliższe trzy miesiące. Kierowanie samochodem bez wymaganych uprawnień jest karane przez sąd, a nie w postepowaniu mandatowym i grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywna od 1500 nawet do 30 tysięcy złotych. Orzeka się także zakaz prowadzenia pojazdów.

Źródło: KPP Nowy Targ, r/
Może Cię zainteresować
komentarze
K.29.09.2022, 09:52
Moim zdaniem należy surowo karać za wykroczenia i przestępstwa drogowe. Rozsądni ludzie jeżdżą ostrożnie i zachowawczo, nierozsądni najwidoczniej muszą dostać po kieszeni żeby się nauczyć.
Inaczej zamiast oburzenia na takie zachowanie, rażące ignorowanie przepisów (od których zależy bezpieczeństwo!), będziemy mieli takie opinie jak poniżej: że "milicja" łapie za nic, i nic się nikomu nie stało.
Takie wypowiedzi są albo prowokacją, albo autorzy wykazują się rażącym brakiem wyobraźni.

Młody na przyszłość pojedzie ostrożniej.
Ziko28.09.2022, 18:55
Braunau am Inn jesteś mistrz
do analfabety poniżej -28.09.2022, 17:57
Braunau am Inn - razem z rejestratorem kup sobie słownik języka polskiego. Dziewięć byków w komentarzu - no mistrz normalnie... :/
Braunau am Inn28.09.2022, 16:47
Absurt nie zgadzam się że młody kierowca przekroczył dopuszczalna średnia prędkość na danym odcinku !! Nie stanowcze nie bo nie popełnił wykroczenia bez szkody , dla osób i mienia a szanowna Milicja już go osondzila wykazując wysokość kary jak i grzywnej. Stanowczo nie podkreślam nie tak dawno pan z policji nowego targu było to zimą potroncil moją znajomą która robiła zakupy w sklepie na kowancu i szalony milicjant nie opacznie wjechał w samochód traf że ominął dzieciaka w wuzku dziecinnym. Sprawę utarto zaraz po zgłoszeniu ! Jak tak respektuje cie panowie milicjanci to ja będę tak samo jezdzil tylko z rejestratorem w samochodzie !!!!
Adam Wołyński28.09.2022, 16:30
Jak i co k
Jaka szkodliwość czynu kto został poszkodowany ja uważam że tylko kierowca a Milicja brawo bije bo bonusy lecą i pochwały z górnej półki śmiech na sali !!!!!
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl