30.09.2022, 11:20 | czytano: 4325

Nietrzeźwy rowerzysta ukarany mandatem w wysokości 2500 złotych

Fot. Archiwum KPP Zakopane
Na drodze wojewódzkiej w Witowie policjanci zatrzymali nietrzeźwego rowerzystę.
Już podczas legitymowania policjanci wyczuli od mężczyzny woń alkoholu. Okazało się, że rowerzysta jest nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało, że 45-latek z powiatu tatrzańskiego ma ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Nietrzeźwy rowerzysta otrzymał mandat karny w wysokości 2500 złotych.
Przypominamy, że zmiany w taryfikatorze, które weszły w życie 1 stycznia 2022 roku, wprowadziły między innymi wyższe kary za wykroczenia polegające na kierowaniu po użyciu alkoholu (między 0,2 promila a 0,5 promila). Z kolei, jeśli kierujący jest w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila alkoholu), zostanie ukarany mandatem w wysokości 2500 zł.

Źródło: KPP Zakopane, oprac. r/
Może Cię zainteresować
komentarze
Henio02.10.2022, 09:09
Jestem za tym żeby karać za jazdę pod wpływem ,ale nie wszystkich będzie stać na płacenie tak wysokich mandatów i co wtedy. Wiezienia przepełnione ,już nie tylko gośćmi za alimenty , a drogi niebezpieczne bo co drugi bez uprawnień będzie jeździł jak wariat bo nic przecież nie ma do stracenia .Strach się bać. Kara ma być surowa , skuteczna ale realna ,bo nie wszyscy zarabiają jak posłowie i chyba ich trzeba wymienić , bo chłopy się oderwały od rzeczywistości czego sobie i wam życzę hej.
Radek30.09.2022, 19:43
Mandat nie potrzebny , zniszczony drogi rower to już dla niebo bardzo dotkliwa kara
Ale jaja do kwadratu30.09.2022, 14:14
"Czeźwiutcy" chwilę musiałam się zastanowić, co to słowo znaczy
Janosik30.09.2022, 13:27
Sądząc po stanie kół na pewno nie jechał po publicznej drodze. To skandal, że tak wysoki mandat. Za co?
ale jaja, ale, jaja30.09.2022, 12:00
Na Podhale zjeżdża kwiat kierowców z całej Polski i całej prawie Europy , a także w niewielkiej ilości kierowców z Azji ? W świetle zatrzymanych i statystyk zatrzymań najbardziej niebezpieczni to mieszkańcy Podhala, jakby inni wszyscy byli cacani , niepijący i czeźwiutcy i w dzień , a szczególnie nocą? Nie jest to ciekawe dla obserwatorów , którzy czytają te ciągłee komunikaty ? Mnie to zainteresowało i zdziwiło, bo wiem ,że górale za kołnierz nie wylewają , ale faktycznie czy tylko oni? O innych cicho, cicho sza. Takie przykładne chłopy zagraniczni z wypchanymi kieszeniami ojro i innych twardych i miększych walut i o nich cichutko. Tylko z nich brac przykład, takie porządne chłopy? Może się kiedyś nauczymy kultury picia i prowadzenia kultury jazdy, bo warto , przynajmniej nie będą tak fatalnie o nas podhalanach pisać Panie Maćku doktorze?
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl