30.09.2022, 18:00 | czytano: 2062

Bukowina oferuje dofinansowanie na wymianę kotłów

zdj. ilustracyjne/ Podhale24
Gmina Bukowina Tatrzańska rozpoczęła nabór wniosków na dofinansowanie do wymiany źródeł ciepła w indywidualnych gospodarstwach domowych w ramach projektu pod nazwą "Redukcja emisji zanieczyszczeń powietrza".
Wójt Andrzej Pietrzyk przypomina, że projekt finansowany jest w 98,5% ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego oraz w wysokości 1,5% ze środków budżetu Gminy Bukowina Tatrzańska.
Celem projektu jest ochrona "wyeliminowanie szkodliwego wpływu i negatywnych dla zdrowia skutków stosowania nieekologicznych źródeł ciepła i zastąpienie ich nowoczesnymi urządzeniami grzewczymi, wykorzystującymi paliwa gazowe lub wysokosprawne i ekologiczne źródła spalające biomasę, charakteryzujące się minimalnym poziomem efektywności energetycznej i normami emisji zanieczyszczeń".

Zasady realizacji i finansowania projektu przyjęli radni podczas sesji we wrześniu br.

- Nabór uczestników projektu będzie odbywał się w sposób ciągły, w trakcie jego realizacji. O przyznaniu dotacji decydować będzie kolejność złożenia kompletnych wniosków. Osoby zainteresowane prosimy o wizytę w Urzędzie Gminy Bukowina Tatrzańska do 21 października br., pokój nr 15 lub 30. - przypomina wójt Pietrzyk.

s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Anka01.10.2022, 08:46
Wymieńcie na kocioł 5 klasa palić będziecie powietrzem bo ekogroszku nie ma lub jest po 4 tyśzł
z tąd30.09.2022, 21:57
A na odchody dofinasowanie(oczyszczalnie przydomowe,pensjonaty,g...) jest? Do kiedyś czystej ,zimnej Białki można było nogi zamoczyć wejżć.(można się teraz kąpać w lecie,ciepła i z pianą jak w wannie).
swoj30.09.2022, 20:07
Gmina niech sie zajmie wypłatą dodatków węglowych bo pieniadze dostała a mieszkańcom nie wypłaca
Zentyca30.09.2022, 18:19
Niestety miałem do czynienia z tym projektem. Zaczęło się od próby wymuszenia łapówki , a skończyło przysłaniem po 1,5 roku dwóch pijanych jak bela Ukraińców do montażu pompy ciepła. Nigdy więcej nie chcę mieć z tym do czynienia. Piszę to , by przestrzec innych i uświadomić , jak to na prawdę wygląda. Zgroza. Dodam , że sprawa była zgłaszana na Policję.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl