30.09.2022, 18:37 | czytano: 7316

Pijany kierowca uciekał przed policjantami. Złapali go

zdj. ilustracyjne/ Podhale24
MANIOWY. Nietrzeźwy kierujący nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Po pościgu został zatrzymany przez policjantów z Komisariatu Policji w Szczawnicy. Za popełnione przestępstwa grozi mu wysoka grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów i kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy nawet do 5 lat.
Jak informuje KPP w Nowym Targu, minionej nocy podczas patrolu - policjanci z KP w Szczawnicy zauważyli w Maniowach jadący samochód osobowy marki Renault, który miał niesprawne oświetlenie. Funkcjonariusze wydali kierowcy sygnał do zatrzymania pojazdu. Mężczyzna nie reagował na polecenia, co więcej - gwałtownie przyspieszył i odjechał.
"Funkcjonariusze natychmiast ruszyli w pościg za uciekinierem. W pewnym momencie w sąsiedniej miejscowości kierowca renault wjechał na teren jednej z posesji, wybiegł z samochodu i zaczął uciekać pieszo. Po chwili 22-latek został zatrzymany przez mundurowych i przewieziony do komisariatu. Szybko wyjaśnił się też powód ucieczki młodego kierowcy. Badanie alkomatem wykazało 0,7 promila alkoholu w organizmie. 22-latek zamiast za jedno, odpowie teraz za dwa przestępstwa" - relacjonują policjanci.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i niezatrzymanie się do kontroli drogowej, grozi mu wysoka grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów nawet na 15 lat i kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

opr. s/
Może Cię zainteresować
komentarze
Jaś02.10.2022, 12:43
brawo brawo!!!! takich debili kierowców eliminować z jazdy.Pijani wiozą śmierć!
Panowie Policjanci jeszcze raz brawo!!!
gdy kot śpi , tam myszy harcują01.10.2022, 12:33
Wszyscy mają sukcesy , tylko nie służby z powiatu tatrzańskiego, oni tylko rowerzystów na gazie zatrzymują, uważają ,że dobre i to. Lepszy wróbel w gaści niż gołąb na dachu .
Wdzięczny mieszkaniec01.10.2022, 09:13
Brawo Policjanci, byle tak częściej. Jednego idioty na drogach mniej
Marek30.09.2022, 19:22
Powinni częściej patrolować ulice w Maniowach zwłaszcza w dzień, bo pijani miejscowi kierowcy to już jakaś plaga
Osiłek30.09.2022, 18:44
Musiało być jakieś święto że patrol policji pojawił się w Maniowach. Ktoś pewnie doniósł na delikwenta. Maniowy to cicha i spokojna wieś
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl