10.10.2022, 09:06 | czytano: 6113

Bałagan ze scaleniem uporządkowany

Fot. Mateusz Lichosyt / Facebook
Sejm przyjął projekt uchwały o szczególnych rozwiązaniach dotyczących niektórych nieruchomości objętych postępowaniem scaleniowym. Ma to rozwiązać wieloletni problem związany z komasacją gruntów w Lipnicy Wielkiej. Głosowaniu w Warszawie przyglądał się wójt orawskiej gminy Mateusz Lichosyt.
- Problem, który rozpoczął się w latach 80. właśnie został rozwiązany. Ustawa dotycząca scalenia we wsi Lipnica Wielka została przyjęta! 443 posłów za. Po dobrych piątkowych informacjach dla naszej gminy jest czas na refleksję. Będzie ona szczera. Bardzo szczera. Przygotowuję - poinformował na Facebooku.
Jak czytamy w uzasadnieni, skutkiem wejścia w życie ustawy będzie rozwiązanie problemów pojawiających się w skutek przedłużających się postępowań scaleniowych, nieukończonych formalnie od co najmniej kilkunastu lat, które znacząco ograniczają lub wręcz uniemożliwiają obrót prawny nieruchomościami. To właśnie problem Lipnicy Wielkiej. Konsekwencją przeciągającego się ponad 30 lat i wciąż niedokończonego postępowania scaleniowego jest niezadowolenie społeczne wywołane niepewnością stron co do stanu prawnego nieruchomości. Mieszkańcy Lipnicy Wielkiej od lat mieli problem z potwierdzeniem u notariusza faktu sprzedaży ziemi, w związku z niejasną sytuacją własnościową, jak też problem z uzyskaniem pozwolenia na budowę domu.

oprac. r/
Może Cię zainteresować
komentarze
Karolina14.10.2022, 05:47
Wójt niech sie rodziną zajmie a nie wkręca się w politykę. poznałam go, niesympatyczny roszczeniowy facet
Karol co ma kozy u kudzi10.10.2022, 19:07
Co to pomoze jak ludzie z Lipnicy mysla swoje a prawo swoje!!! Stare pokolenie musi przeminac zeby mlode moglo dzialac!!! Oni bardziej wstrzymuja inwestycje niz cala ta komasacja!!!
dziadek10.10.2022, 18:04
No to teraz Panie wójcie do roboty, bo trzeba drogi robić gminne i do kazdej działki ma byc dojazd bo tak mówili .No i teraz masz duzo wrogów w Lipnicy nawet w rodzinie byli przeciwko komasacij.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl