14.10.2022, 10:53 | czytano: 2376

Nowa siedziba GOKR w Kościelisku oficjalnie otwarta (zdjęcia)

zdj. Marcin Szkodziński
Wystawa rodziny Kinów, góralska muzyka oraz koncert Anny Malaciny-Karpiel, Piotra Ondycza i Mateusza Cinko to atrakcje przygotowane dla przybyłych gości do nowej siedziby Gminnego Ośrodka Kultury Regionalnej w Kościelisku.
Po 20 latach działalności Gminny Ośrodek Kultury Regionalnej w Kościelisku zmienia swoją siedzibę. Remont pomieszczeń w budynku Centrum Tradycji i Turystyki GOKR zyskał nie tylko nową siedzibę, ale przede wszystkim nowe pomieszczenie wystawiennicze.
- W GOKR Kościelisko zmieniło się przede wszystkim to, że mamy piękną przestronną salę wystawową, w której w końcu będziemy mogli gościć większe wystawy. Mamy przestrzenie, w których promujemy naszych twórców lokalnych. Wspaniałe centrum informacji turystycznej, które teraz przejęliśmy i odnowiliśmy. Jest w stylu nowoczesnym połączonym z tradycją. W każdej z tych przestrzeni oprócz przyjmowania gości również promujemy lokalną twórczość w każdym jednym jej aspekcie. GOKR Kościelisko przestał być ośrodkiem dotyczącym regionalności tylko w formie ludowej, a zaczął dotyczyć szeroko pojętego regionu - zaznacza Małgorzata Karpiel-Bzdyk,

Meble, drzwi, fotografie, tapety, lampy i wszystko, co znajduje się w nowej siedzibie ośrodka kultury wykonane zostało przez lokalnych twórców z gminy Kościelisko. - W ten sposób chcemy, aby odwiedzający nas turyści i goście mogli namacalnie zobaczyć na czym ta twórczość polega i jak wygląda, a dodatkowo prace twórców przyjmujemy do sprzedaży. W ten sposób również ich promujemy - dodaje dyr. GOKR.

Uroczyste otwarcie rozpoczęło się tradycyjnie od dźwięku trąbity i góralskiej muzyki. Następnie dyrektor GOKR Kościelisko zabrała przybyłych gości wraz z rodziną Kinów w podróż po prezentowanych na wystawie eksponatach. Nie zabrakło także podziękowań i prezentów. Świętowanie zakończyło się koncertem Anny Malaciny-Karpiel, Piotra Ondycza i Mateusza Cinko oraz poczęstunkiem.

ms/ zdj. Marcin Szkodziński
Może Cię zainteresować
komentarze
Stanisława Łukaszczyk14.10.2022, 13:28
brawo ZOSIU !!!!!!!!!!
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl