16.10.2022, 14:34 | czytano: 14024

Zobacz teren dawnego nowotarskiego szpitala (zdjęcia)

zdj. Maciej Gębacz
NOWY TARG. Po dawnym szpitalu pozostał tylko główny budynek.
Teren ten Podhalańska Państwowa Uczelnia Zawodowa otrzymała od starostwa 14 lat temu. Przez dekadę nic się nie działo, potem zaczęły się wyburzenia.
Zgodnie z zapowiedziami na 3,5 hektarowej działce - do 2024 roku powstać ma kompleks sal dydaktycznych dla Instytutu Zdrowia i Instytutu Medycznego oraz nowoczesny kampus. Koszt inwestycji to 24 miliony złotych.

s/ zdj. Maciej Gębacz
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Kaja19.10.2022, 13:22
do Maria
Oj dziewce nie wiesz co piszesz. To jest budynek starego szpitala - zachowany czyli niewyburzony, a ty o projekcie.
Jaga17.10.2022, 14:05
Rzeczywiście budynek jest piękny. Dobrze,że go zachowano, natomiast jego otoczenie było bardzo zaniedbane. Nawet wtedy,gdy szpital jeszcze działał w tym budynku. Piękny ogród zarośnięty, zaśmiecony i niedostępny. Budynki szpitala dziecięcego, laboratorium i RKTSu jak ruina, posklejane kolejnymi remontami, które niewiele dawały. Nie gloryfikujmy tego czego tak naprawdę nie było.Dobudowano w najbliższym otoczeniu nowe budynki, typowe klocki, ale i one bardziej szpeciły niż ozdabiały a funkcjonalne zbytnio nie były. A tak naprawdę stare ,wiekowe budynki poszpitalne powinny być rozbierane z uwagi na zasiedlenie przez te lata wielu, wielu bakterii w murach. Niszczejącego budynku szkoda, ale to że stał kilka lat odłogiem i dopiero teraz przechodzi remont kapitalny, może okazać się teraz plusem.
Maria16.10.2022, 22:02
Projekt/styl budynku bardzo mi się podoba. Szkoda, ze nie mogą zbudować identycznego.
larum16.10.2022, 19:14
Taki piękny budynek, który stanowił ozdobę miasta od przeszło stu lat wpierw zmieniające się władze doprowadziły do ruiny, a teraz inni barbarzyńcy dewastują jego otoczenia. A wszystko w imię rozwoju i w poszanowaniu własnej tożsamości. Bezduszna dzicz. Hańba...
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl