18.10.2022, 09:29 | czytano: 1202

Europejski Kongres Sportu i Turystyki w Zakopanem

Ponad tysiąc osób, przedstawicieli środowisk branżowych. W tym także z Czech, Słowacji, Litwy i Ukrainy, przez trzy dni (18-20 października) w Zakopanem obradować będzie podczas pierwszego Europejskiego Kongresu Sportu i Turystyki.
W ramach ośmiu bloków tematycznych sportowcy, trenerzy, a także działacze, menadżerowie sportu, lekarze, politycy i dziennikarze poprowadzą panele, dotyczące między innymi przyszłorocznych Igrzysk Europejskich.
Podczas kongresu, którego gospodarzem będzie marszałek województwa małopolskiego i minister sportu i turystyki, odbędą się spotkania, w trakcie których uczestnicy na 6 scenach „Nosalowego Dworu” będą rozmawiać także o wyzwaniach związanych z wojną na Ukrainie oraz pandemią, a także rozwojem polskiego sportu w ostatnich latach.

Przez trzy dni zaproszeni prelegenci poprowadzą panele tematyczne z zakresu ośmiu zagadnień: rola sportu w czasie wojny, rekreacja i sport masowy, sport bez barier, turystyka po pandemii, sport zawodowy i pieniądze, innowacje w sporcie, organizacja wydarzeń sportowych oraz esport - sport przyszłości.

Podczas kongresu ogłoszona zostanie również szeroka kadra piłkarzy na tegoroczne mistrzostwa świata w Katarze.

js/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Osiol18.10.2022, 14:16
Zlot ubijaczy piany ich wystąpienia zakończą wojnę, przysporzą węgla,kwoty jaką pochłonie impreza nikt oficjalnie nie poda bo zaciskających pasa obywateli tych krai...
No cóż najwyżej podatek się jakiś podniesie
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl