18.10.2022, 14:14 | czytano: 4615

Porządki na starym cmentarzu

Fot. UM Zakopane
Każdego roku przed uroczystością Wszystkich Świętych, uczniowie Zespołu Szkół Budowlanych we współpracy z Urzędem Miasta Zakopane porządkują zabytkowy cmentarz.
Stary cmentarz zakopiański na Pęksowym Brzyzku, to arcyważna polska nekropolia łącząca pokolenia niespotykanie zasłużonych Polaków dla Zakopanego i Tatr. Leżą tu ludzie ze świata kultury nauki i sztuki.
Źródło: UM Zakopane, oprac. r/
Może Cię zainteresować
komentarze
Nt19.10.2022, 17:06
No najlepsze jest koszenie traw wszystkie nagrobki są doklejone trawą normalnie dramat żeby to wyczyścić zostaja potem odbarwienia jakby nie mogli założyć pełnej osłony na kosiarkę żeby nie brudzić wszystkiego dookoła ... Właściciele cmentarza powinni brać odpowiedzialność za niszczenie nagrobków w ten sposób...
Polacy, nie liczby19.10.2022, 08:43
No proszę. Wreszcie jakaś informacja o porządkach na polskim cmentarzu. Nie trzeba żadnej akcji marketingowej. Przykro jedynie że do sprzątania nieswoich cmentarzy zbiera się szerokie grono Polaków a do sprzątania polskich cmentarzy zagania się młodzież ze szkół "za karę". Gdzie działacze, pislamiści, katolicy, kościółkowcy? Ano im się należy. Zero patriotyzmu, dumy narodowej czy dbania o pamięć lokalnej społeczności. Ważne jest koryto. Z takim podejściem ten naród zawsze będzie stangretem mądrzejszych nacji.
Właściwa postawa19.10.2022, 07:15
To jednak są polskie stare cmentarze. Dziękujemy za pamięć.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl