18.10.2022, 17:15 | czytano: 2401

Rozmowy o sporcie - trwa Europejski Kongres Sportu i Turystyki w Zakopanem

radna miasta Nowy Targ Danuta Al Ani i Kamil Bortniczuk, minister sportu
ZAKOPANE. Z udziałem Kamila Bortniczuka, ministra sportu i turystyki i Witolda Kozłowskiego, marszałka województwa małopolskiego, otwarto I Europejski Kongres Sportu i Turystyki. Na kilkusetosobowej widowni nie zabrakło przedstawicieli władz samorządowych i klubów z naszego regionu.
Zajęcia tematyczne, które odbywały się na sześciu scenach dotyczyły wszystkich zagadnień, związanych z programem kongresu. Mając na uwadze tematy, poruszane ostatnio na łamach naszego portalu, zajrzeliśmy na panel, traktujący o szkoleniu dzieci i młodzieży i skutecznych wzorcach i metodach ich wdrażanie w życie.
W debacie prowadzonej przez Wojciecha Jakubowskiego – dziennikarza Radia Kraków, obok szkoleniowców kilku dyscyplin sportowych (wśród których dominowała piłka nożna), główna postacią był prof. Jan Blecharz – specjalista psychologii sportu. Wobec szeregu problemów podnoszonych podczas dyskusji nie brakło słusznych tez na temat sportowego kształcenia młodzieży, na koniec spotkania padły ważne słowa, skierowane do decydentów polskiego sportu, na przykładzie dotychczasowych wyników uznanego autorytetu mentalnego, który prowadził do sukcesów wielu naszych czołowych sportowców, a naszego Tadeusza „Teddy” Błażusiaka przede wszystkim.

Dyskusja w kongresowym panelu winna być przyczynkiem do profesjonalnej opieki nad młodzieżą, dążącej do uprawiania sportu kwalifikowanego. Potrzebą chwili jest pilne zorganizowanie rzeczowego sympozjum tematycznego z udziałem specjalistów o takiej renomie jak Jan Blecharz czy Jerzy Żołądź, których następców nie widać, a niebawem będą bardzo potrzebni.

Jacek Sowa
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
szkoda gadać19.10.2022, 09:28
Ale co z tego? Żadnych środków unijnych nie dostaniemy bo na zmianę tytułu izby dyscyplinarnej ci unijni biurokraci się nie nabrali...
Tutajszy19.10.2022, 08:51
Tutejszy to tamtejszego: wszyscy wiedzą o co chodzi kłamczuchu.
Osiol18.10.2022, 23:58
Ło powinni wspomnieć o wagonach medali w polskim sporcie i jego wysokim poziomie i powinni poklepywać się po plecach że to dzięki tej dyskusji te medale się pojawiaja, ze nie przejadają pieniędzy na mlodziez, że dzięki nim i takim zjazdom medali będzie jeszcze jeden wagon hehe he
ja18.10.2022, 22:12
Rozmawiają o sporcie. A o mistrzostwach w skokach można dowiedzieć sie dopiero po fakcie. Zero promocji, zero informacji. Dzbany
Tamtejszy18.10.2022, 21:25
Tamtejszy do p: ty chyba jesteś jakiś nienormalny, bo nikt nie wie o co chodzi...
rewers18.10.2022, 20:14
Znaczy się idą wybory. Chłopcy rozpoczęli właśnie mamienie i wyłapywanie pożytecznych idiotów, którzy pod byle jakim pretekstem będą tłem pisowskiej ściemy. Ludzie szanujcie się choć trochę!
p18.10.2022, 17:31
a mejzy nie przywiózł czasem ze sobą ?
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl