20.10.2022, 09:03 | czytano: 3144

Igrzyska Europejskie 2023. W Nowym Targu boks, w Zakopanem - skoki

Gala Boksu w Zakopanem. Arch. Podhale24.pl
Wiemy już, jakie dyscypliny zagoszczą w małopolskich miastach podczas III Igrzysk Europejskich w 2023 roku. Absolutną nowością jest przyznanie Nowemu Targowi boksu. Na zakopiańskich skoczniach będą natomiast walczyć skoczkowie narciarscy.
28 dyscyplin na 24 obiektach sportowych zostanie rozegranych podczas III Igrzysk Europejskich w Krakowie i Małopolsce. 19 z nich będzie kwalifikacjami do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu zaplanowanych w 2024 roku.
III Igrzyska Europejskie zostaną rozegrane między 21 czerwca a 2 lipca 2023 roku. Areny zmagań umiejscowiono w naszym regionie w Krakowie, Krynicy-Zdrój, Tarnowie, Nowym Targu, Nowym Sączu, Zakopanem, Oświęcimiu i Krzeszowicach.

Aż 44 bezpośrednie kwalifikacje do IO w Paryżu zostaną przyznane podczas IE 2023. Absolutną nowością jest przyznanie Nowemu Targowi boksu. W Krzeszowicach zaplanowano kolarstwo BMX (powstanie specjalny park). Z kolei w Krynicy Zdrój obok judo i kickboxingu pojawią się kolarze górscy. Na zakopiańskich skoczniach będą walczyć skoczkowie narciarscy. W Nowym Sączu będzie breaking, nowa dyscyplina olimpijska. W Oświęcimiu – pływanie artystyczne. Krakowski AWF ugości pięcioboistów nowoczesnych, hala Hutnika tenis stołowy, a nad Zalewem Nowohuckim będzie triathlon. Koszykówka 3x3 zostanie rozegrana na nowo wybudowanym boisku przy hali 100-lecia Cracovii. Stadion Wisły – oprócz ceremonii otwarcia i zamknięcia IE – będzie areną rywalizacji rugbystów siedmioosobowych. Na Kolnej będzie kajakarstwo slalomowe, a w Kryspinowie kajakarstwo klasyczne. Szermierka zaprezentuje się w Tauron Arenie Kraków, a łucznictwo na Płaszowiance. Tarnów będzie gościł plażowe odmiany piłki nożnej i piłki ręcznej a także badminton i wspinaczkę sportową. Na Rynku Głównym w Krakowie zaplanowano dyscypliny pokazowe, padel i teqball.

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, oprac. r/
Może Cię zainteresować
komentarze
mieszkaniec krainy smogu21.10.2022, 12:25
Kryzys energetyczny i gospodarczy? Zróbmy sobie igrzyska! xD
nt20.10.2022, 21:40
witajcie korki i zamknięte ulice, jakby turystów było nie dość mało
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl