25.10.2022, 10:36 | czytano: 3089

Chciała pomóc znajomej i straciła 8 tysięcy złotych

Mieszkanka powiatu nowotarskiego padła ofiarą oszustów. Kobieta otrzymała wiadomość na komunikatorze Messenger z prośbą o opłacenie przesyłki. Będąc pewna, że pomaga swojej znajomej kliknęła w załączony link do płatności i zamiast 12 złotych straciła 8 tysięcy złotych.
W godzinach popołudniowych mieszkanka powiatu nowotarskiego otrzymała wiadomość na jednym z komunikatorów internetowych z prośbą o opłacenie przesyłki. Kobieta była pewna, że wiadomość została wysłana przez jej znajomą. Z uwagi na to, że kwota wynosiła 12 złotych i pokrzywdzonej wydała się niewielka – kobieta nie potwierdzała telefonicznie, czy znajoma rzeczywiście potrzebuje jej pomocy. Kliknęła w załączony do wiadomości link prowadzący do płatności, wybrała z listy swój bank i wykonała przelew, następnie wpisała kod weryfikacyjny, który otrzymała w wiadomości sms i zatwierdziła transakcję. Po jakimś czasie sprawdziła stan swojego konta i okazało się, że zamiast 12 złotych zniknęło 8 tysięcy złotych. Dopiero wtedy skontaktowała się ze swoją znajomą, która przekazała pokrzywdzonej, że ktoś przejął jej konto i rozsyłał w jej imieniu wiadomości z prośbą o wykonanie przelewu na kwotę 12 złotych. Następnego dnia zgłosiła się do nowotarskiej komendy, gdzie złożyła zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. Sprawę mieszkanki powiatu nowotarskiego prowadzą policjanci z Wydziału do walki z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą.
Źródło: KPP Nowy Targ, r/
Może Cię zainteresować
komentarze
Somsiad26.10.2022, 08:24
Dlatego się nie pomaga nawet znajomym, jak pytają o kasę to mówimy że akurat nie mamy i dowidzenia. A jak ktoś frajer to niech traci później.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl