26.10.2022, 14:50 | czytano: 3928

Nietrzeźwy rowerzysta ukarany mandatem w wysokości 2500 złotych

Dzisiejszej nocy około 3 nad ranem w Białce Tatrzańskiej policjanci z Komisariatu Policji w Bukowinie Tatrzańskiej zatrzymali do kontroli drogowej rowerzystę. 27-latek jechał na rowerze środkiem drogi, bez oświetlenia i elementów odblaskowych.
Podczas legitymowania policjanci wyczuli od kierującego woń alkoholu. Okazało się, że cyklista był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało, że 27-latek z powiatu tatrzańskiego miał blisko 0.7 promila alkoholu w organizmie. Nietrzeźwy rowerzysta otrzymał mandat karny w wysokości 2500 złotych.
Trzy godziny wcześniej ten sam patrol na Wierchu Olczańskim w Bukowinie Tatrzańskiej zatrzymał nietrzeźwego kierującego skodą. 48-letni mieszkaniec powiatu tatrzańskiego stracił prawo jazdy po tym jak badanie trzeźwości wykazało, że kierował mając w organizmie blisko promil alkoholu. Za to przestępstwo grozi mu teraz do dwóch lat więzienia.

Przypominamy, że zmiany w taryfikatorze, które weszły w życie 1 stycznia 2022 roku, wprowadziły między innymi wyższe kary za wykroczenia polegające na kierowaniu po użyciu alkoholu (między 0,2 promila a 0,5 promila). Z kolei, jeśli kierujący jest w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila alkoholu), zostanie ukarany mandatem w wysokości 2500 zł.

Źródło: KPP Zakopane, oprac. r/
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl