28.10.2022, 12:18 | czytano: 6343

Dino Park Zakopane deklaruje wsparcie dla Ukrainy i potrzebujących pomocy dzieci (zdjęcia)

zdj. Marcin Szkodziński
ZAKOPANE. Park ruchomych dinozaurów powstał niedaleko skoczni narciarskiej. Inwestorem i pracownikami są obywatele Ukrainy, przez co wsparcie finansowe powędruje za wschodnią granicę. Park ma także pomagać biednym dzieciom.
W Zakopanem przy ul. Piłsudskiego poniżej skoczni narciarskiej Wielka Krokiew powstał Dino Park i ruchomymi dinozaurami. Miejsce to od podstaw przygotowali obywatele Ukrainy. Dinozaury, które można zobaczyć w parku wcześniej znajdowały się w jednym z zoo na Ukrainie.
- Tutaj będą pracować sami Ukraińcy. Oni tu przyjechali i od początku budują to. Inwestorem jest też człowiek z Ukrainy. Pieniążki, które będą tu zarabiane, częściowo będą wysyłane na wspomaganie Ukrainy - zaznacza Mariusz Kruczek, współwłaściciel nowej atrakcji pod Tatrami.

Nowa atrakcja turystyczna nie wszystkim mieszkańcom przypadła do gustu. Pojawia się wiele głosów przeciwnych tej inwestycji.

- Byłem krytykowany przez ludzi z Zakopanego. Nie wiem, czy to zazdrość, czy złośliwe dogadywanie. Robimy to wszystko legalnie. Na wszystko są zgody. Nie wiem dlaczego tak jest. Wszyscy by chcieli, żeby był tu tylko oscypek. Nie ma problemu. Możemy dinozaurom założyć góralski kapelusz, dać ciupagę i wsadzić do pyska oscypek - ironizuje Mariusz Kruczek.

Park ma wspomagać nie tylko mieszkańców Ukrainy, ale także dzieci z biednych rodzin i sieroty. - Nikomu nie robię tym krzywdy, a wręcz dobro dla dzieci. Dzieci z domu dziecka, niepełnosprawne będą miały wejście za darmo. Jeżeli zgłosi się wycieczka dzieci z biednych rodzin, to też wejdą za darmo. Sam przeszedłem biedę i wiem jak to jest, że nie zawsze było łatwo - mówi Mariusz Kruczek.

ms/ zdj. Marcin Szkodziński
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Izabela19.11.2022, 18:15
Katastrofa !!! Byliśmy dziś straciliśmy 80 zł do tego obsługa tak nie miła ze na wejściu się odniechcialo. Stracone pieniądze a dinozaury zasypane śniegiem jak już bierzecie kasę to może odśnieżcie. A jeśli chodzi o panów z Ukrainy mam nadzieje ze spotykają się w naszym kraju z tak miłymi ludźmi jak oni. Pisane z ironia.
Gg15.11.2022, 13:01
Mialem isc i juz nie pojde. Dosc nabijania kabzy obcym.
Stowarzyszenie 13.11.2022, 22:48
Byliśmy w Dino Parku z grupą osób niepełnosprawnych. Grupa bardzo zadowolona, z zainteresowaniem oglądała zgromadzone eksponaty. Rozmiary licznych gatunków zwierząt żyjących w dawnych epokach, wydawane przez nie głosy działały pozytywnie na oglądających tym bardziej, że dzieci znały te zwierzęta z różnych książeczek, malowanek. Teraz mogły je słyszeć i zobaczyć jak się poruszają. Dino Park jest ponadto pozytywną inicjatywą pomocy, bo wspiera doświadczony wojną Naród Ukraiński, ale też pomaga osobom w Polsce doświadczonym przez los: sierotom, dzieciom niepełnosprawnym. Byliśmy mile zachwyceni, że wstęp mieliśmy wolny, a tym samym mogły mieć jeszcze coś co je ucieszyło podczas wycieczki. Park jest w dogodnym miejscu z parkingiem, przy licznych stoiskach z pamiątkami oferowanymi przez Górali. Alejki w parku pozwalają bezpiecznie poruszać się osobom z dysfunkcję narządu ruchu na wózkach inwalidzkich. Jest dużo ławek do odpoczynku. Wędrówka po Dino Parku to spacer edukacyjny. Gratulujemy Właścicielom i życzymy wszelkiej pomyślności.
gianiversace29.10.2022, 09:02
Najlepsi na swiecei te ukraice lepsze jak polacy wedlug meistremu
edward29.10.2022, 08:14
A czy polakom kiedys park dino pomogl czy tylko ukrom , czy to nie dyskryminacja polakow w polsce
Osiol28.10.2022, 12:53
Kto sprawdza co się dzieje z pieniędzmi czy darami dla U czy dociera darmo dla potrzebujących przecież to jeszcze wieksza korupcja niż u nas czy ktoś to kontroluje czy to za darmo....
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl