28.10.2022, 20:05 | czytano: 2245

Wojskowa gra terenowa dla młodszych i starszych, jako forma obchodów Święta Niepodległości

zdj. ilustracyjne/ Podhale24
Ministerstwo Obrony Narodowej zaprasza 11 listopada do wzięcia udziału w wojskowej grze terenowej. Jedna z nich rozegrana zostanie w Zakopanem. Organizatorzy zachęcają do zabawy całe rodziny, klasy i grupy znajomych.
W 16 miejscowościach w całej Polsce żołnierze pokażą jak posługiwać się mapą i kompasem, zbudować schronienie, rozpalić ognisko, maskować się w terenie. Będzie można poćwiczyć ze znanym żołnierzem sportowcem, wygrać nagrody w quizie, a na zakończenie zjeść grochówkę.
Wojskowe gry terenowe to zawody społeczno-obronne, które będą zlokalizowane wokół jednostek wojskowych, miejsc pamięci oraz skwerów i placów miast. Zawody odbędą się w każdym województwie - po jednej grze na województwo.

Wśród konkurencji zaplanowano m.in. naukę maskowania, składania i rozkładania broni, rzutu granatem czy budowy schronienia. Niemniej żadna z gier nie będzie taka sama - będą różnić się między sobą w zależności od miejsca ich przeprowadzenia. Również tego dnia spotkacie na trasie gry terenowej m.in. mistrzów olimpijskich w sztafecie 4x400, szer. Igę Baugmart – Witan, szer. Kajetana Duszyńskiego czy mistrza Europy w boksie szer. Mateusza Masternaka, z którymi będziecie mogli odbyć trening.

Konkurencje w ramach wojskowych gier terenowych będą miały charakter zespołowy. Zgłoszone drużyny to maksymalnie 5-osobowe grupy. Mogą to być grupy przyjaciół, reprezentacje klas mundurowych, organizacje proobronne, rodziny. Udział drużyn jest całkowicie bezpłatny. Jedyne co trzeba zrobić przed startem, to zarejestrować się. Na Podhalu odpowiedzialnym za rekrutację jest por. Mariusz Wołek - szczegóły na stronie organizatora.

"Startujemy o godzinie 10.00, bez względu na warunki atmosferyczne. Z uwagi na temperaturę, ale i uwzględniając charakter zawodów, warto zadbać o odpowiedni ubiór (sportowe buty, długie spodnie, kurtka/bluza, czapka, rękawiczki). Koniec zawodów jest planowany o godz. 16:00" - informują pomysłodawcy wydarzenia.

Każdy zespół na zakończenie otrzyma pamiątkowy dyplom. Wojskowym grom terenowym towarzyszyć będą dodatkowe atrakcje,


s/
Może Cię zainteresować
komentarze
MAMUSIU RATUJ29.10.2022, 21:22
Trepy wy nigdy nie grzeszyliscie madroscia...
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl