29.10.2022, 17:00 | czytano: 3268

Podwyżka dla turystów

Fot. Piotr Kuczaj
Z 3,10 zł na 4 zł wzrosła stawka opłaty uzdrowiskowej w Rabce-Zdroju. Decyzję w tej sprawie podjęła Rada Miejska.
Pobierana jest ona od osób osób przebywających mieście dłużej niż dobę w celach turystycznych, zdrowotnych, wypoczynkowych czy szkoleniowych.
Opłata uzdrowiskowa pozwala samorządowi sfinansować zadania i inwestycje związane z zachowaniem funkcji leczniczych uzdrowiska m.in. zabiegi pielęgnacyjne drzew, nasadzenia kwiatów i krzewów, pielęgnację i konserwację terenów zielonych czy np. zakup solanki do tężni. Jej pobieraniem zajmuje się sieć inkasentów.

Z powodu pandemii koronawirusa i zakwaterowania na terenie Rabki-Zdroju wielu uchodźców z Ukrainy, wpływy z opłaty uzdrowiskowej znacząco spadły - z ok. 700 do 450 tys. zł. Podniesienie opłaty uzdrowiskowej ma zrekompensować spadek dochodów.

oprac. r/
Może Cię zainteresować
komentarze
Mieszkaniec29.10.2022, 20:11
Co z drogą do Chabówki ?? Może by się ktoś ty zainteresował ! skoro mają przyjeżdzać turyści
Grant29.10.2022, 19:05
Zamiast zachęcić czymś turystów do przyjazdu i pozostawienia grosza w uzdrowisku, lepiej podnieść opłatę i zupełnie obrzydzić pobyt. Oj chyba się szykuje podwyżka wynagrodzeń samorządu, bo zaczyna się spore dojenie.No tak podniosą opłaty za wszystko co się da, potem podniosą sobie dietki i apanaże, a reszta niech się na to złoży. W ten sposób żaden z rajców nie odczuje podwyzek opłat i podatków, a i jeszcze coś zostanie na nowe autko lub inwestycje przed koncem kadencji...
rab29.10.2022, 17:27
A co z tymi,którzy przyjadą na groby bliskich z całej Polski,też będą musieli płacić?
Osiol29.10.2022, 16:36
Zaiste słuszne to i sprawiedliwe węgiel z świata ledwie się pali to i jakość powietrza się poprawia i to uzasadnia tylko te podwyżkę
A może zamiast podwyżki to zwolnienia???
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl