30.10.2022, 07:12 | czytano: 13819

Spłonęło gorczańskie schronisko

fot. fb.Tadeusz Królczyk
Wczoraj wieczorem spłonęło drewniane schronisko studenckie Gorczańska Chata, położone w Ochotnicy Górnej, na południowym stoku Gorca.
Na miejsce pożaru przybyły jednośtki OSP z okolicznych miejscowości, m.in. z Ochotnicy Górnej i Dolnej, Tylmanowej, Krościenka, Grywałdu i Szczawnicy oraz jednostka JRG z Nowego Targu.
Akcję utrudnia brak źródeł wody niezbędnej do gaszenia pożaru.


"Płonie Gorczańska Chata w Ochotnicy Górnej os. Jamne. Kultowe miejsce dla wielu pokoleń turystów. Dawna Hawiarska Koliba. Budynku nie dało się uratować. 9 turystów z Warszawy zostało ewakulowanych do Schroniska Ustrzyk w Ochotnicy Górnej. Wszyscy są bezpieczni. Jeden lekko poparzony. Na miejscu operuje kilkanascie jednostek Strazy Pozarnej. Bardzo trudna akcja w bardzo trudnym gorskim terenie. Dziękuję Strażakom z OSP i PSP za poświęcenie i determinację w ratowaniu ludzi i dobytku" - napisał w nocy wójt Ochotnicy Tadeusz Królczyk.


jd / pieniny24.pl
fot. fb.Tadeusz Królczyk
Może Cię zainteresować
komentarze
atomek31.10.2022, 08:24
za ostro zabawiały się słoiki warszawskie
aro31.10.2022, 07:58
"na południowym stoku Gorca"? kaj to jest?
BOLEK30.10.2022, 19:59
Tolek , starujesz do wyborów ?Może Tolek będzie lepszym wójtem !
tolek30.10.2022, 17:34
Wójt w akcji szkoda tylko, że wcześniej nie pomyślał i nie przeznaczył parę tysięcy na spycha żeby zrobił tam drogę. Może wtedy straż by dojechała i udało by się coś uratować. Tam gdzie korzyści to miliony idą na drogi a gdzie mieszkańcy w opozycji to tysiąca nie da żeby poszerzyć drogę. Przyjdzie taki urzędnik i powie zlikwidujcie sobie barierkę , to będziecie mieć szerszą jezdnię, po skarpie tez można przejechać. Dobrze, że niedługo wybory.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl