03.11.2022, 08:00 | czytano: 1842

Pięć firm będzie odśnieżać drogi w gminie Poronin. Cena to prawie 1,6 mln zł

Zdjęcie ilustracyjne / archiwum Podhale24
O ok. 23% firmy podwyższyły ceny za zimowe utrzymanie dróg i chodników. - Proponowane kwoty były wyższe niż szacowaliśmy, ale musieliśmy się zabezpieczyć i zawrzeć umowy, bo zima zapasem - mówiła Anita Żegleń, wójt gminy Poronin.
Podczas sesji Rady Gminy Poronin wójt poinformowała radnych o podpisaniu umów na zimowe utrzymanie dróg i chodników na terenie gminy Poronin. Zimowym utrzymaniem dróg zajmie się pięć firm.
Niemal 1,6 mln zł, to łączna kwota, jaką gmina Poronin zapłaci firmom za odśnieżanie i posypywanie dróg solą oraz piaskiem lub żwirem. Gmina została podzielona na pięć rewirów. Małe Ciche i Część Murzasichla (Lichajówki i Błociska) utrzymywać zimą będzie firma Byga, Adrian Gał. Murzasichle i część Małego Cichego odśnieżać będzie firma Stachoń. Utrzymaniem Nowego Bystrego zajmie się Tadeusz Hanusiak. Poronin, Stasikówkę i Suche odśnieżać będzie firma Byga, Adrian Gał. W Zębie i Bustryku odśnieżać będzie firma Mariusza Marca.

Zaproponowane przez firmy kwoty są wyższe niż te, które planowali zapłacić urzędnicy z gminy. - Są trudności z dostępnością soli i materiałów sypkich. Paliwo też drożeje - argumentowała podpisanie umów po wyższych kwotach Anita Żegleń.

W ramach umowy firmy będą zobowiązane do odśnieżania, a także posypywania dróg solą lub materiałami szorstkimi, które ułatwią kierowcom poruszanie się po zaśnieżonych drogach. Firmy są także zobligowane do wywiezienia zalegającego śniegu dwa razy w ciągu zimy oraz wiosennym uprzątnięciem dróg z zalegającego po zimie piachu i żwiru.

ms/
Może Cię zainteresować
komentarze
Dominik03.11.2022, 12:38
I tak Bukowina będzie stać...
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl