04.11.2022, 11:00 | czytano: 2104

Uroczyste otwarcie magazynu energii w Ochotnicy Dolnej

W poniedziałek 7 listopada odbędzie się otwarcie kolejnego już na terenie gminy Ochotnica Dolna magazynu energii elektrycznej. Pierwszy uruchomiony został w lipcu tego roku.
Magazyn energii o mocy 100 kW i pojemności 180 kWh, został zrealizowany dzięki współpracy firmy ZPUE S.A. z Włoszczowej, Operatora Systemu Dystrybucyjnego tj. TAURON Dystrybucja S.A. oraz Gminy i podobnie jak poprzedni za zadanie ma stabilizację napięcia w sieci dystrybucyjnej i dzięki temu umożliwienie niezawodnego funkcjonowania podłączonych do tej sieci prosumenckich instalacji fotowoltaicznych.
Jak informuje urząd gminy "ta inicjatywa jest kolejną z szeregu działań jakie podejmuje Gmina wraz z otoczeniem gospodarczym w celu upowszechnienia nowoczesnych technologii energetycznych ale przede wszystkim zapewnienia bezpieczeństwa energetycznego dla mieszkańców Gminy, może stać się również przyczynkiem wskazującym kierunki w jakich powinna podążać szeroko rozumiana energetyka rozproszona czy może raczej obywatelska".

Magazyn energii znajdować się będzie na os. Równie. Podczas poniedziałkowego uroczystego otwarcia obiektu zaplanowano też dyskusję na temat możliwości dalszej współpracy i ewentualnych innych wspólnych inicjatyw zarówno ze ZPUE S.A. jak z Tauron Dystrybucja S.A.

oprac. s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
pogonic i to szybko06.11.2022, 12:59
Jak był radnym Tadeusz Królczyk krytykował wójta Konopke za fotowoltaike, za wieze ... a dziasij mówi ze on to zrobił
Najlepiej mu wychodzi prowadzenie sklepu
Gminny05.11.2022, 08:55
A może by tak Króliczyk zabrał się do pracy, bo na razie to tylko udaje, że coś robi, można by go nazwać "Wielki turysta", bo rzadko bywa w Gminie, a jak już jest to wprowadza chaos.
liczman04.11.2022, 15:17
Uświadamiam, że taki magazyn wystarczy na zasilenie ok. 20 domów przez 1 dzień, albo naładowanie 3 samochodów elektrycznych. Dla przeciętnej fiemy czy marketu nawet na kilka godzin nie wystarczy.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl