06.11.2022, 09:20 | czytano: 4658

Wzrosło zainteresowanie Kartą Dużej Rodziny. Powód - mniejsze rachunki za prąd

Pod koniec września 2022 r. pojawiła się informacja o projekcie ustawy w sprawie zamrożenia cen prądu dla gospodarstw domowych w 2023 r. Dotyczy to m.in. posiadaczy Karty Dużej Rodziny. Ustawa ograniczającą wzrost cen energii elektrycznej wchodzi w życie, więc wniosków o wydanie KDR jest coraz więcej.
- Zauważyliśmy istotny wzrost składanych wniosków, szczególnie przez seniorów, którzy mieli na wychowaniu przynajmniej troje dzieci. W okresie od stycznia do końca sierpnia 2022 r. przyjęliśmy łącznie 192 wnioski o Kartę Dużej Rodziny, w tym 85 wniosków dla seniorów. Natomiast od 1 września do 7 października 2022 r. zarejestrowaliśmy 85 wniosków o kartę, w tym 61 od osób, które mają już dorosłe dzieci - wymienia Grzegorz Watycha.
- Jeżeli są osoby starsze, które mają co najmniej trójkę dorosłych dzieci - to przysługuje im Karta Dużej Rodziny i zwiększonego limitu na energię elektryczna. Nasz Wydział Obsługi Mieszkańców i Przedsiębiorców jest w gotowości - zapewnia burmistrz.

Przepisy wprowadzają trzy różne limity dla poszczególnych grup społecznych dotyczące zużycia prądu. Dla gospodarstw domowych roczny limit zużycia energii to 2 MWh, dla osób z niepełnosprawnościami - 2,6 MWh na rok, a dla gospodarstw domowych z Kartą Dużej Rodziny oraz rolników limit wynosi do 3 MWh.Rachunki, które mieszczą się w granicach limitu, nie wzrosną.

Gospodarstwa domowe zużywające 2 MWh na rok nie muszą składać żadnych oświadczeń. Gospodarstwa domowe znajdujące w zwiększonym limicie powinny złożyć oświadczenia, podobnie jak rodziny wielodzietne, które dodatkowo przedstawić muszą kopię Karty Dużej Rodziny.

Wspomniane oświadczenia należy kierować drogą pocztową lub wypełnić elektronicznie i przesłać do dostawcy prądu do końca czerwca 2023 r.

s/
Może Cię zainteresować
komentarze
julian07.11.2022, 06:51
KATOSOCJALIZM!!!
Osiol06.11.2022, 10:30
Zmusili...... czujcie się dumni jesteście polakami bez tych wszystkich + jesteście bankrutami
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl