07.11.2022, 13:23 | czytano: 11275

Oficjalnie: w sobotę pojedziemy tunelem

Fot. Marcin Szkodziński
Ministerstwo Infrastruktury potwierdziło, że tunel na drodze ekspresowej S7 Skomielna Biała - Naprawa zostanie oficjalnie otwarty w najbliższą sobotę 12 listopada. Oficjalne zaproszenie na uroczystość otrzymali już samorządowcy z naszego regionu.
Podczas tej uroczystości zostanie nadane tunelowi imię Marii i Lecha Kaczyńskich, zaś pobliskiej estakadzie na węźle drogowym Skomielna - imię generała Stanisława Maczka.
Uroczystość odbędzie się w sobotę 12 listopada o godz. 11:30 przy południowym portalu tunelu drogowego.

oprac. r/
Może Cię zainteresować
komentarze
Grazyna Mikołajska10.11.2022, 14:31
Q radio erewań.
I wciąż aktualne.... Może coś zrozumiesz, ale wątpię

KAZIMIERZ PRZERWA-TETMAJER
W zdro­wym cie­le zdro­wa du­sza!
Hoc! Hoc! Hop­sa! tyl­ko śmia­ło!
Jesz­cze Pol­ska nie zgi­nę­ła!
Co się sta­ło, to się sta­ło!
Jak Bóg da, to od­bie­rze­wa!
Hu­laj du­sza bez kon­tu­sza!
Kto nie z nami, to ho­ło­ta!
Huha! Vi­vat ?pa­trio­ta?!
Ro­zum, wie­dza, ta­lent, pra­ca
U nas, brat­ku, nie po­pła­ca!
Po­stęp i cy­wi­li­za­cja
W kąt gdzie wcho­dzi do gry na­cja!
I ?gu­anem? wnet do­sta­nie
Kto nie z nami, mo­cium pa­nie.
Bo jest jed­na tyl­ko cno­ta,
Byś był, wa­sze, ?pa­trio­ta?!
Mo­żesz kpem być i cym­ba­łem,
Mo­żesz du­reń być siar­czy­sty:
By­leś z mocą i za­pa­łem
Kraj mi­ło­wał ma­cie­rzy­sty!
Co się sta­ło, od­stać może!
Jed­no, dru­gie, trze­cie mo­rze...
Huha! Hop­sa! Każ­dą nową
Myśl wi­ta­my krzy­żem pań­skim ?
Precz z ge­niu­szem Eu­ro­py
Far­ma­zoń­skim i sza­tań­skim!
My o jed­no tyl­ko szle­my
Mo­dły k? nie­bu z na­szej cha­ty:
By nam buty mo­gły śmier­dzieć,
Jak śmier­dzia­ły przed stu laty...
Gdzieś tam ja­kiś Fran­cuz wściekł się ?
Bęc! Już ster­czy na in­dek­sie!
Oj­ciec świę­ty sie­dzi w Rzy­mie,
Na ple­ba­nii ksiądz Wa­len­ty ?
Wara, chłyst­ku, mi tu wno­sić
Swo­je ?ludz­kie do­ku­men­ty?!
Lon­dyn, Ber­lin i War­sza­wa
Niech ci krzy­czy: sła­wa! sła­wa!
Cho­ciaż wiem, jak ci za­le­ży,
Abyś u mnie był przy­ję­ty,
Ja ci domu nie otwo­rzę,
Nie dla ta­kiej on ho­ło­ty!
U mnie w du­szy cno­ta leży ?
Vi­vat skrom­ność ?pa­trio­ty?!
Hoc ha! Hop­sa! Byle zdro­wo,
Zdro­wa du­sza ? zdro­we cia­ło!
Nie­chaj śmier­dzi, jak śmier­dzia­ło,
Byle tyl­ko na­ro­do­wo!
Wolę pol­skie ..... w polu,
Niż fioł­ki w Ne­apo­lu!
Swoj­sko, pol­sko, po na­sze­mu,
Hoc! Hoc! Hop­sa! Tak, jak wte­dy
Gdy nas na­przód tłu­kły Szwe­dy,
Po­tem Niem­cy i Mo­ska­le ?
Hoc! Hoc! Hop­sa! Do­sko­na­le!
Po swo­je­mu! Po sta­re­mu!
Le­piej do­stać w łeb w kon­tu­szu,
Niż we fra­ku na­trzeć uszu!
Nie­chaj żyje sta­ra cno­ta!
Daj nam da­lej ki­snąć Boże!
Jed­no, dru­gie, trze­cie mo­rze ?
Vi­vat ?pra­wy pa­trio­ta?!...
* Tak­że jako Pa­try­ota
czerwony10.11.2022, 12:59
nigdzie na Świecie nie ma tak zdradzieckiej i ohydnej opozycji jaką ma Polska,najwyższy czas przejrzeć na oczy,jest czas na zdecydowane kroki, rozliczyć V kolumnę,zdelegalizować peło i konfederację,Manfreda głównego zdrajcę natychmiast pozbawić obywatelstwa Polskiego i wydalić z kraju bez możliwości powrotu albo Niepodległa Polska albo będziemy mieli Generalnego Gubernatora herr TW Oskara
radio erewań10.11.2022, 12:17
Jak ktoś służnie zauważył: "Ruskie czołgi w 1945 przywiozły do Polski : - 19 tysięcy swoich oficerów z rodzinami. - 70 tysięcy chazarskich politruków NKWD z rodzinami. Teraz łatwiej będzie zrozumieć jaka swołocz i ich obecne potomki zatruwają życie Polkom i Polakom."
roman10.11.2022, 12:00
Idąc tym tropem i nazewnictwem, zmieńmy nazwę kraju na Kaczkolanidia
Grażyna Mikołajska10.11.2022, 10:32
Q Gulasz Juliusz Zeżarł.Masz rację, ale nie wytłumaczysz, nie przekonasz, bo niestety te 30% betonu nie potrafi ani liczyć, ani rozumować. Jestem pewna, że PiS na kilka miesięcy przed wyborami, popuści i spełni warunki ( kamienie milowe),żeby pozyskać te pieniądze ,bo chodzi im głosy w wyborach. Teraz grają na zwłokę ,aby potem powiedzieć swoim zwolennikom: Patrzcie, jak sprawnie działamy, wypłacili nam,bo naszej stronie była racja.Zwyciężyliśmy! Głupki będą im klaskać i na nich głosować. Robią to wszystko dla wewnętrznej polityki, ciemny pisowski lud to łyka, a straty z tytułu kar i inflacji idą w grube miliardy.,które mogłyby podratować już dzisiaj trudną sytuację ekonomiczną. Polska , Polacy stali się zakładnikiem PiS-u dla jego politycznych celów.
żal serce ściska10.11.2022, 08:12
@money: doskonale ,ze przynajmniej wiesz to! Powinieneś jeszcze douczyć się ,że pieniądze z K P O to nasze pieniądze, że to nie nagroda , ani kara za jakieś winy, jakieś niepraworządności, tylko to są pieniądze które się należą Polakom jak psu zupa. Nie praworządnością jest to działanie , które robi UE i KE. To jest barak praworządności! Czy ty nie masz jakiejś wady wzroku , albo rozumu?
Anja z górki10.11.2022, 07:34
anty PO i radio erewan - to wszystko jest oparte na faktach z TVP - rządowej telewizji, pełnej kłamstw i nienawiści.
Syk10.11.2022, 06:56
Gwiazda Pienin zaświeci? Bo jak nje to niejade
men10.11.2022, 06:11
Powiedźcie proszę, że na otwarciu będzie Pani poseł Paluch! Bez niej jakiekolwiek otwarcie to nie otwarcie :( Jest najlepsza w tym co robi!
antyPO09.11.2022, 17:12
Radio Erewań - potwierdzam, to wszystko jest prawdą opartą na faktach ale części społeczeństwa jakoś to nie przeszkadza, że ta Partia Oszustów nadal chciałaby rządzić a raczej rozkradać nasz umiłowany kraj.
radio erewań09.11.2022, 10:25
@ Gulasz Juliusz Zeżarł;z czasów rządów a raczej nierządów peło,partii złodziei,oszustów,łapówkarzy itd obiecali nam Polakom,że nie podniosą podatku i wieku emerytalnego,ale bezczelnie oszukali a to tego jeszcze okradli : 1.zajumali ok.150 miliardów zł.z prywatnych kont OFE, 2.dokonali kradzieży blisko 300 miliardów zł. podatków VAT 3.wyprowadzili 6 miliardów 280 milionów EURO z rezerwy demograficznej Polaków na zapłacenie w BŚ długu Grecji dla Niemiec,4.wyprowadzili 24 miliardy PLN z budżetu kraju na wzmocnienie funduszy strefy EURO 5.dokonali kradzieży,bo bezpodstawnie herr tusk podarował Rosjanom dług w kwocie 1 miliard 200 milionów zł.za tranzyt gazu,jeśli mało to do tych ,,osiągnięć" można dodać aferę z korupcją posłanki Sawickiej, aferę z inwestorem katarskim i likwidacją polskich stoczni,aferę hazardową z udziałem Mira, Rycha i Zdzicha zamiecioną pod dywan,aferę korupcyjną w Wałbrzychu w trakcie wyborów samorządowych,aferę z solą drogową sprzedawaną jako spożywczą,aferę z kradzieżą kruszywa podczas budowy autostrad,aferę z ekranami akustycznymi podczas budowy autostrad,aferę z ubraniami premiera, jego żony i ministra MSZ kupowanymi z pieniędzy PO ,aferę śmieciową,,aferę Elewatorową,aferę AMBER GOLD,aferę zegarkową Nowaka,aferę Protasiewicza z pracą w KGHM,mega aferę informatyczną w MSZ, MSW, GUS? aferę z Kolejami Śląskimi,aferę lobbingowa Neumanna w służbie zdrowia,defraudację pieniędzy w Agencji Wywiadu itd itp,pomimo tych kradzieży i ogromnych dotacji z Unii, oraz wyprzedaży i likwidacji majątku narodowego Polski i Polaków nierzadko budowanych przez kilka pokoleń, nie rząd PO z PSL-em zadłużył Kraj w bankach światowych na blisko bilion zł a dzisiaj wszyscy Polacy muszą ten dług spłacać,czy to przypadkiem nie twoi ziomale?,może to ufoludki?
PiS to tylko ruina08.11.2022, 21:03
pomyśl zanim chlapniesz - przecież to nie pieniądze PiS
to NASZE pieniądze Polaków
Gulasz Juliusz Zeżarł08.11.2022, 20:41
@pomyśl zanim coś chlapniesz
Polska jest najwiekszym beneficjentem i NIE JEST PLATNIKIEM NETTO do funduszy unijnych. PLACĄ NA NAS WLOSI, FRANCUZI, NIEMCY ZE SWOICH WPŁAT.
Przez dzialania pisu pieniędzy nie dostają Polacy. Rząd pisu podpisał kamienie milowe i myślal, że w unii są idioci, którzy nabiorą się na to samo, na co nabiera się ciemny pisowski lud. A oni się nie nabrali.
Generalnie, wystarczy przestrzegać praworządności i pieniadze bedą.
Gulasz Juliusz Zeżarł08.11.2022, 20:35
@radio erevań
Nie bąďź taki wybiórczy, wielkie porażki pisu
Elektrownia Ostrołęka
2 miliony samochodów elektrycznych
100 000 tanich mieszkań
Stępka pod budowę promów zardzewiala
Projekt luxtorpeda 2.0
Jak na razie CPK miliony w bloto i na pense pisowcow
Po adto mialo być prawo i sprawiedliwość a jest nepotyzm i wplaty na kampanie wyborcze pisowców od ludzi, ktorych cibpisowcy "wsadzili" na stanowiska w spółkach skarbu państwa
Wychodzi raczej dojna zmiana...
radio erewań08.11.2022, 15:40
do ,,taka prawda",że w oczy kole,dlaczego gdy rządziło peło,partia obłudników,kłamców,łapówkarzy,koperciarzy to przy budowie dróg zbankrutowało dziesiątki firm,podwykonawców,Polimex, Hydrobudowa,PBG, DSS,teraz jakoś nic nie upadło,nikt nie zbankrutował nie został z pustymi torbami tak jak przedtem?obecny rząd poradził sobie dość skutecznie z tymi patologiami a tego dzisiejsza anty Polska opozycja nie może przetrawić,skończyło się eldorado?
Mieszkaniec08.11.2022, 14:46
Najważniejsze, że zaprosili samorządowców i innych oficjeli z Panią poseł. Szanowne media, w tym uroczystym dniu nie zapomnijcie zapytać tych wszystkich ważnych gości co z wodą dla mieszkańców Małego Lubonia, bo jak na razie to dowozą do beczek.
money08.11.2022, 14:32
do pomyśl zanim coś chlapniesz - Pieniądze z KPO to pieniądze na odbudowę Polski a nie na kampanię wyborczą pisu.
pomyśl zanim coś chlapniesz08.11.2022, 13:47
Unia to raczej pieniądze odbiera, mamy tego przykłady /KPO , inne środki, teraz pieniądze z tarczy / i tak to wygląda, a dawać to może Unia jedynie z tego co i Polska wpłaca. Unia nie ma własnych pieniędzy , by mogła coś dawać, a jeżeli nie daje tzn . że działa na szkodę Polaków i Polski. Jak widać nie do wszystkich to dochodzi, bo to są rycerze / zakutełby/ bo oni są zakże członkami tej niemieckiej partii, która za zadanie ma szkodzić Polsce i Polakom . Trzeba to wreszcie zrozumieć , zdjąć przyłbicę i przestać być rycerzem z zakutym łbem .Oby to szybko się stało ?
taka prawda08.11.2022, 13:20
Prace na Zakopiance od Lubnia zaczęły się w IV kwartale 2015 roku! Stąd ich przygotowanie i zapewnienie finansowania musiało być wcześniej zrealizowane. Natomiast bajeczki o reklamówkach z biedry to nic wobec faktów, że będąc pisiorskim notablem dostaje się w dzierżawę setki hektarów państwowej ziemi po cenie kilkukrotnie niższej od rynkowej ceny dzierzywy oferowanej przez rolników w przetargach. Aha będąc pisiorskim notablem jak machnięciem różdżką dostaje się nówkę ciągnik w prezencie ślubnym.
Wojtek08.11.2022, 13:11
Aaaaa pani paluch będzie??? Bo jak nie to lipa....będzie nudno....
@08.11.2022, 11:06
A i jeszcze jak przyjdzie właściwy czas tą budkę przed tunelem ochrzcić jako Budkę im.Jarka . A tak poważnie kiedy odcinek od tunelu do Lubnia będzie S-ką , bo na razie to zwykla droga :(
@08.11.2022, 10:56
Strach puszkę szprotów otworzyć bo może wyjść kaczyński
prawda zawsze wychodzi na wierzch jak plama oleju08.11.2022, 10:32
@chwila szczerości : twoja chwila szczerości to chwilą kłamstwa , które zawsze gdzieś przewija się w opowieściach członków opozycji , a szczególnie ludzi z PO. Prawda jest taka ,że budowa formalnie rozpoczęła się 15 marca 2 0 1 7 roku i tego nie da się zakłamać , ani zakrzyczeć. Każdy wie gdzie był wówczas Tusk i jego zakłamana partia niemiecka ? Przegrała około półtora roku wcześniej wybory w 2015 roku i nie może się do dziś pogodzić z tą przegraną . Budowa skończy się w chwili otwarcia tj. 12 listopada 2022 roku Przyswójcie sobie te daty i nie kłamcie więcej!
obiektywny08.11.2022, 09:59
Mam nadzieje że jest tam ścieżka rowerowa. Nie chce mi się drałować przez Naprawę.
na otrzeźwienie08.11.2022, 09:58
@@@ ,,chwila szczerości";nie jestem przekonany czy rzeczywiście to były pieniądze z UE ? a skąd te pieniądze się biorą w UE ,putler wysyła? ostatnio krążyły po sieci informację ,że nie jaki Józef Bonk odbierał w reklamówce ,,Biedronka" 600 tys euro łapówy dla ryżego to z pewnością poszło na tunel??? taki dobrodziej
moim_zdaniem08.11.2022, 08:43
Wycie słyszę z lewej strony..... a czyje imię miałby nosić? Może tej oszołomki z morderczych macic??
chwila szczerości08.11.2022, 08:21
Projekt budowlany, pozwolenie na budowę, przetarg i finansowanie ze środków UE z Programu Infrastruktura i Środowiska 2014 -2020 na całą inwestycję począwszy od Lubnia zapewnił ten niedobry Tusk z PO.
Kierowca08.11.2022, 08:20
Po wyborach zmieni się nazwę na jakąś normalną. Na razie będę jeździł starą drogą przez Skomielną BIałą.
POwiec08.11.2022, 07:59
Wypisuję się z PO. Rostowski mówił, że piniendzy nie ma i nie będzie, a oni robią i robią i otwierają. I tak należy działać.
obrażona07.11.2022, 22:22
Dlaczego to nie jest tunel Luboń tylko znowu Kaczyńscy???
Osiol07.11.2022, 21:45
Do ZXY
Masz rację przyjdzie dekomunizacja pomniki rozbiorą place, ulice, tunele, wiadukty przemianują na godnych tego
To się działo już i będzie się dziać za....
Stary PiSowiec07.11.2022, 21:34
Propaganda nie wiecie? każdy przejechany samochód tym tunelem to głos w wyborach na Jarka partie, czaicie?
Xxx07.11.2022, 20:13
Czy nie ma innych osób z naszego regionu,których należałoby uhonorować,czy zawsze musi być polityka a nie zdrowy rozsądek
LudzikUSA07.11.2022, 19:50
Czym Ci Kaczyńscy się zasłużyli bo dla mnie i wielu niczym poprostu niczym,zwykły obywarel i bardzo słaby prezydent niczym się nie wyróżnił braciszek przesadza i to grubo historia w przyszłości to dokładnie zweryfikuje
epo07.11.2022, 19:26
Nie ważna data otwarcia , nazwa bez znaczenia -Rada Jordanowa korzysta z prawa demokracji , kierowców nie interesuje kto zaczął a kto skończył, istotną rzeczą jest fakt- że korki przynajmniej w Skomielnej się skończą .
Prophet07.11.2022, 18:05
Tunel im. Kaczyńskich - co za zaskoczenie!
zxy07.11.2022, 18:00
do gulasz j z masz rację nie pomyślałem przecież władza musi się reklamować o to jedyna okazja i jakiś medal wpadnie i wyżerka a swoją drogą to jest kult jednostki stare czasy huta im,L stocznia im L itd
Osiol07.11.2022, 17:45
Pierwszy sort na pomniki drugi sort płaci za pomniki.
Może jak U z kijowa będą się ewakuowac to może jakiś pomnik stepana będą ratować lub wszystkie to może by te kraje wrogie połączyć to chociaż chodnik jego imienia... pomnik dowiozą...tablice też...

Ale pamiętajcie podatnicy to Wy go zbudowaliście swoimi podatkami pewnie dwukrotnie przepłacając to Wy, to Wy powinniście być tam goszczeni to Wam powinno się gratulować to Wy, te marionetki pozbawione prawa glosu(dyscyplina głosowania) będą wam wmawiać ze oni zbudowali, ze oni mają prawo go nazwać jak chcą
Elu dzięki07.11.2022, 17:33
Szambo-Lot.Dobrze mówisz,bo póżniej pinindzy nie było,i miało nie być.I jeszcze na kolacyjki starczyło i zegareczki.
Mariusz07.11.2022, 17:05
Otwarcie powinno być w czwartek przed długim weekendem. Ale lepiej późno niż wcale.
Gulasz Juliusz Zeżarł07.11.2022, 15:34
@zxy
Niemożliwe, bo oznaczałoby to znaczne ograniczenie możliwości ogólnopolskich transmisji kolejnych uroczystych otwarć zjazdów w pola, przejść dla pieszych, przystanków komunikacji dalekobieżnej (zwanej dawniej pekaesem), nowych barier energochlonnych i innych elementów infrastruktury drogowej i nadawania im kolejnych imion najbardziejszych Polaków (na zmianę L.Kaczyńskiego i JPII z niewielkimi dodatkami innych mniej najbardziejszych).
Na to żadna władza a obecna szczególnie nigdy się nie zgodzi. Lans z okazji otwarć - bezcenny
okoliczny mieszkaniec07.11.2022, 14:52
10 listopada nie mogli otworzyć? pewnie nie bo miesięcznica,
Szambo-Lot07.11.2022, 14:21
Dobrze że za czasów PO została zapoczatkowana ta budowa .
zxy07.11.2022, 14:09
a dlaczego nie cała zakopianka imieniem lecha i m. kaczynskich było by taniej i hurtem
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl