18.11.2022, 12:39 | czytano: 2957

Róża połączyła Podhale z Opolem (zdjęcia)

zdj. Marcin Szkodziński
Obrazek róży widniejący na strojach ludowych opolskich i podhalańskich stał się okazją do stworzenia projektu „Design, a wzory regionów”, w ramach którego zorganizowano pokazy mody i koncert.
Dom Ludowy w Kościelisku w czwartkowy wieczór 17 listopada zamienił się w wybieg mody współczesnej oraz tej tradycyjnej. Tematem przewodnim była róża, która połączyła oba regiony.
- Róża opolska i podhalańska będzie pokazana w różnych wydaniach. Będzie nowocześnie i mocno designersko, ale też tradycyjne. Mamy projektantki mody z Opola i Podhala plus stroje klasyczne z Podhala - mówił Wojciech Styrczula prezes Podhalańskiej Lokalnej Grupy Działania.

Kreacje z Opola przygotowała Joanna Decowska. Tradycyjne góralskie stroje prezentowane na mieszkankach Podhala przygotowała pracownia Haft Fashion. Można było także zobaczyć wśród przybyłych gości stroje zaprojektowane i wykonane przez Andrzeja Siekierkę.

Organizatorzy zadbali także o część wokalną. Na scenie koncertował Zespół Megitza, a także wokaliści Basia Giewont i Zakuka.

Część oficjalna imprezy zakończyła się wspólnym tortem i zdjęciami na specjalnej ściance.
Wieczór „Design, a wzory regionów” zorganizowały Podhalańska Lokalna Grupa Działania oraz stowarzyszenie Kraina Świętej Anny z Opola.

ms/ zdj. Marcin Szkodziński
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl