18.11.2022, 14:56 | czytano: 4493

Atak zimy na Podhalu. Na drogach bardzo ślisko (zdjęcia)

zdj. Marcin Szkodziński
Sytuacja na drogach w Zakopanem i okolicznych miejscowościach z godziny na godzinę wygląda coraz gorzej. Nie widać pługów, a nie wszyscy kierowcy zmienili już opony na zimowe.
Śnieg w Zakopanem zaczął padać przed południem i cały czas sypie. Zielona trawa, którą było widać o poranku jest już pokryta kilkucentymetrową warstwą śniegu.
Biało zrobiło się także na drogach i chodnikach. W najgorszej sytuacji są kierowcy, którzy jeszcze nie zdążyli zmienić opon na zimowe. Dla nich nawet niewielkie podjazdy stają się przeszkodą nie do pokonania. Znacznie gorzej jest stromych zjazdach, gdzie pojazdy wpadają w poślizg.

Na drogach w Zakopanem i okolicznych miejscowościach doszło już do kilku kolizji. Część pojazdów, aby uniknąć kolizji zdecydowała się wjechać do rowu. Do takiej sytuacji doszło na drodze w okolicach Gronika, a także na ul. Nędzy Kubińca w Kościelisku.

Kierowcy wypatrują pługów i piaskarek, których praktycznie nie ma na drogach. Tworzą się koleiny z nieodgarniętego śniegu, a kierowcy stają w korkach. Czy zima znowu zaskoczyła drogowców?

ms/ zdj. Marcin Szkodziński
Może Cię zainteresować
komentarze
Sikiera19.11.2022, 13:11
Jak zes w listopadziy łopon nie zmiyniył toś du.a a nie kierowca! Pod góry siy brać na letnik? Cza mieć w głowiy siecke a nasi co nie pozmiyniali to jus pustka w pole totalno, mociy te swojy srajfony łocze i komputery a nie widziciy ze pokazujom na nik juz łod połtora tyźnia ze zima idziy taki momy świat i takik motołów!
z tąd18.11.2022, 22:08
Czarna,mokra droga jak w lecie po opadach ale posiadacze prawo jazd w swoich wypasionych autkach na najnowszych ,,zimówkach,, wyposażonych wszystko,ABS,AeSery kontrole trakcji i jeszcze jakieś inne srery zwalniają do 20km/h bo widzą śnieg na polach i z stąd korki.Kierowca w starym autku na letnich oponach da radę.Cóż coraz więcej posiadaczy,takie ,,hurtowe,,szkolenie przez posiadaczy nie instruktorów z prawdziwego zdarzenia(są wyjątki).
ED18.11.2022, 17:33
Tyn co do 18-Listopada opon nie zmienił to nie jest kierowcą z tąd czyli pohala AAAA inni niech uczą sie dalej na swoich błedach
A tak co do Górala TO MO RACJE z tom pogodom-HEJ
Wnerwiony18.11.2022, 17:16
Dziś popołudniu jechałem przez Podhale i Orawę.Co drugi matoł na letnich oponach.Jadą 30 km/h i tworzą się przez idiotów olbrzymie korki.
Wzorowy kierowca18.11.2022, 17:01
Tzw.posiadacze praw jazdy niech teraz siedzą na czterech literach w domu. Już was jest dosyć na drogach, jedziecie na trzecim biegu, maksymalnie 40 km/h, glowa przy samej szybie, ręce na kierownicy u samej góry i w waszych oczach strach.
Górol18.11.2022, 15:42
No bo tys namyślało teros kurzyć nimogło w leciy mieli by my to jus za sobom .
elol18.11.2022, 15:17
inflacja zaskoczyła drogowców
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl