20.11.2022, 16:23 | czytano: 7891

Pierwszy stok narciarski na Podhalu otwarty (zdjęcia)

zdj. Marcin Szkodziński
Wyciąg Narciarski UFO w Bukowinie Tatrzańskiej już otwarty. Od razu pojawili się chętni narciarze i snowboardziści. - Narciarstwo jest tylko 3-4 miesiące w roku. Gdyby było cały rok, to może tak by nie tęsknili. Poza tym to bardzo dobra forma aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu - mówi Andrzej Stasik właściciel Wyciągu Narciarskiego UFO.
Kolejny rok z rzędu Wyciąg Narciarski UFO w Bukowinie Tatrzańskiej jako pierwszy udostępnił przygotowana trasę narciarska. Pomogła w tym roku pogoda. 
- Wystarczyły dwa dni śnieżenia. Otwartą mamy połowę trasy, czyli 200 metrów. W przyszłym tygodniu drugie 200 m otworzymy we wtorek, bo śnieg już mamy, trzeba go tylko rozepchać - informuje Andrzej Stasik.

Na narciarzy nie trzeba było długo czekać. Już przed otwarciem na parkingu pojawili się pierwsi amatorzy Białego szaleństwa. 

- Już we wrześniu dzwonili kiedy będziemy otwarci. Mamy też kamery on-line, więc ci najbardziej spragnieni jazdy obserwowali i przyjechali. Byli Słowacy, byli miejscowi, ale też byli narciarze z Krakowa, bo rano dzwonili, czy mogą przyjechać - mówi właściciel stacji.

Na nartach będzie już można pojeździć codziennie nawet do godz 18- 20 zależnie od frekwencji na stoku.
Może Cię zainteresować
komentarze
STAŚ20.11.2022, 16:34
Super!!!
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl