22.11.2022, 11:10 | czytano: 3569

Prośba o pomoc dla pogorzelców ze Szlachtowej

Fot. OSP Szczawnica / Facebook
SZCZAWNICA. - Zwracamy się z apelem do wszystkich osób o dobrym sercu prosząc o udzielenie pomocy rodzinie poszkodowanej w wyniku pożaru, który miał miejsce 18 listopada w miejscowości Szlachtowa - apelują organizatorzy zbiórki.
- W ciągu chwili w wyniku pożaru zniszczeniu uległ cały dom, spłonęły również wszystkie marzenia i plany trzyosobowej rodziny, która dzięki Bogu cudem ocalała. Pożar zabrał im jednak wszystko, na co każdego dnia bardzo ciężko pracowali. W wyniku tragedii ucierpiał Dawid – mąż naszej serdecznej Koleżanki, który z ciężkimi oparzeniami rąk i twarzy został przetransportowany do Specjalistycznego Szpitala im. Ludwika Rydygiera w Krakowie. Aktualnie jego życiu nic nie zagraża, stan jest stabilny jednakże z dużym prawdopodobieństwem będzie konieczny przeszczep skóry.
Rekonwalescencja i rehabilitacja będzie długa i kosztowna. Co więcej, Dawid przez długi okres nie będzie mógł powrócić do pracy zarobkowej, co dodatkowo osłabi napięty budżet rodziny. Przy aktualnej sytuacji gospodarczej oraz zawrotnych cenach materiałów budowlanych i usług - odszkodowanie zapewne nie pokryje nawet części potrzebnych nakładów finansowych. Poszkodowani nie należą do osób majętnych, ponadto muszą spłacać kredyt hipoteczny zaciągnięty na dom, którego już nie ma.

W związku z powyższym sytuacja w której się znaleźli jest dramatyczna. Młode małżeństwo niedawno zakupiło dom, który stopniowo remontowano, radość z własnych czterech kątów niestety nie trwała długo. To miały być ich pierwsze wspólne Święta Bożego Narodzenia w wyremontowanym domu we troje
z dziewięciomiesięcznym Mikołajem.

Los chciał inaczej, w mgnieniu oka zostali bez dachu nad głową, znajdując schronienie u najbliższej rodziny. Najważniejsze ocalało- mają siebie, jednak przeszywający strach, niepewność o dzień jutrzejszy na długo zostanie z Nimi.

Prywatnie Kamila jest naszą Koleżanką/Przyjaciółką/Znajomą, osobą zaradną a zarazem bardzo skromną o WIELKIM sercu, zawsze chętna do niesienia pomocy, wrażliwa na krzywdę ludzką. Przyjmuje z pokorą wszystko, co los jej zsyła i z odwagą stawia czoła problemom.

W naszym przekonaniu w tym przypadku los doświadczył ich za bardzo, dlatego chcemy przywrócić im wiarę, że to co dobre jeszcze przed nimi .

Zawodowo Kamilka pełni funkcję Asystenta Rodziny w Ośrodku Pomocy Społecznej w Nowym Targu, od lat wspiera rodziny, pomaga potrzebującym. Dziś to Ona i jej rodzina potrzebują pomocy...

Dlatego nie możemy pozostać obojętni na krzywdę która ich spotkała. Kierując się wiarą w dobro człowieka oraz solidaryzując się z poszkodowanymi inicjujemy zbiórkę na odbudowę domu pogorzelców. Każda wpłata będzie dla rodziny na miarę złota, dlatego prosimy o nawet najdrobniejsze wsparcie, za które już teraz bardzo dziękujemy.

Pomóżmy przywrócić im wiarę i dajmy nadzieję na lepsze jutro.


Wsparcie pieniężne można też przekazywać bezpośrednio na konto pogorzelców -
Numer Konta Kamili Rodko:
19 8817 0000 3001 0072 2120 0001
z dopiskiem "Darowizna dla pogorzelców- Szlachtowa"

Za wszelkie wsparcie serdecznie dziękujemy!Organizatorzy, r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
#$&23.11.2022, 16:07
Ciekawe kto uzbiera im tyle pieniędzy niech idą do pracy żerować na innych ludzie ciężko pracują a wy ich okradacie wstyd
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl