23.11.2022, 12:41 | czytano: 3501

Zakochał się w Polce. Straż graniczna z Zakopanego zatrzymała go za nielegalny pobyt

Cudzoziemiec wybrankę swego serca poznał w Tunezji i postanowił zamieszkać z nią w Polsce. Fot. KOSG
Funkcjonariusze Straży Granicznej w Zakopanem zatrzymali obywatela Tunezji, który przyleciał do Polski za ukochaną.
Okazało się, że 32-letni mężczyzna przybywa w naszym kraju nielegalnie, bez ważnych dokumentów uprawniających do pobytu, a także wjazdu do RP. Jak ustalono wszystkiemu była winna … miłość do naszej obywatelki.
Cudzoziemiec wybrankę swego serca poznał w Tunezji i postanowił zamieszkać z nią w Polsce. Mężczyzna nie posiadał wymaganych dokumentów do wjazdu do strefy Schengen, jednak nie była to dla niego żadna przeszkoda. Tunezyjczyk nielegalnie przekraczał granice państw strefy Schengen, docierając w końcu do Polski. Niestety po zatrzymaniu przez zakopiańskich pograniczników okazało się, że wybranka jego serca zmieniła zdanie i nie wiąże już z nim dalszej przyszłości.

Komendant Placówki SG w Zakopanem wszczął postępowanie w sprawie zobowiązania cudzoziemca do powrotu. Decyzją sądu, cudzoziemiec został umieszczony w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców w Przemyślu.

Źródło: Karpacki Oddział Straży Granicznej, r/
Może Cię zainteresować
komentarze
Osiol23.11.2022, 18:49
Przerzucić go na granice U i problem papierów z głowy wyrobi się nowe (zgubił) pesel zwolnienie z podatków, prawo do pracy, służba zdrowia gratis, kwaterunek gratis, plusy, pomoc, itd
kulawy koń23.11.2022, 13:19
Przynajmniej w tym przypadku zwyciężył zdrowy rozsądek.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl