25.11.2022, 08:10 | czytano: 2664

Kasa biletowa PKP intercity wróci do Zakopanego, jak wrócą pociągi

Fot. Marcin Szkodziński
Brak klientów jest powodem zamknięcia kasy biletowej. Ponowne otwarcie planowane jest na 22 grudnia 2022 r.
O zamknięciu kas biletowych przy tymczasowym dworcu kolejowym w Zakopanem informowaliśmy w artykule "Zakopane: PKP zamknęło kasę biletową" (kliknij TUTAJ). Informację o problemach z zakupieniem biletów otrzymaliśmy od czytelnika.
Wysłaliśmy pismo do PKP Intercity z prośbą o wyjaśnienie sytuacji w Zakopanem. Oto odpowiedź:

- Działalność kasy PKP Intercity na tymczasowym dworcu Zakopane Spyrkówka została zawieszona w związku z brakiem zainteresowania podróżnych kupnem biletów w tym punkcie. Przystanek Zastępczej Komunikacji Autobusowej zorganizowanej w miejsce zawieszonych połączeń kolejowych, dla wygody podróżnych, znajduje się przy ul. Kościuszki. Bilety na ZKA można nabywać przez Internet oraz w autobusie u załogi konduktorskiej. Bilety na całość oferty PKP Intercity można nabywać m.in. za pośrednictwem strony intercity.pl, aplikacji mobilnej lub portali i aplikacji naszych partnerów (Bilkom, e-podróżnik, mPay, Koleo) - informuje Zespół Prasowy PKP Intercity S.A.

Pracownicy PKP Intercity zapewniają, że kasa zostanie otwarta w momencie wznowienia połączeń kolejowych do Zakopanego. Ma to nastąpić 22 grudnia br.

ms/
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl