27.11.2022, 18:28 | czytano: 1797

Podatki od środków transportu - w Nowym Targu autobusy na preferencyjnych warunkach

zdj. ilustracyjne/ Podhale24
NOWY TARG. Zmienione zostaną przyszłoroczne stawki podatku od środków transportowych. Podniesione mają zostać stawki minimalne. Proponuje się pozostawienie preferencyjnej stawki od autobusów, w zależności od liczby miejsc w kwocie 300 i 360 zł. Obecnie ta stawka to 210 zł i 260 zł.
- Zastosowanie preferencyjnej stawki miało zachęcić przedsiębiorców do rejestrowania swoich firm przewozowych na terenie Miasta. Od 2017 roku, od kiedy stosowana jest ta preferencyjna stawka na autobusy zyskaliśmy nowych podatników, a dotychczasowych zatrzymaliśmy i dochody z tytułu tej opłaty znacznie wzrosły. Obecnie mamy opodatkowanych na terenie Nowego Targu 276 autobusów, a przed obniżeniem stawki mieliśmy głównie opodatkowane autobusy należące do Miejskiego Zakładu Komunikacji w Nowym Targu czyli 30 sztuk - tłumaczy Barbara Kryj-Mozdyniewicz.
Naczelnik Wydziału Podatków i Opłat dodaje, że zachowanie tej stawki ma zachęcić przedsiębiorców do rejestrowania firn na terenie Nowego Targu. - Wydaje się nam, że kwota podwyżki o 90 i 100 zł jest wciąż stawką na terenie powiatu nowotarskiego i tatrzańskiego najniższą, ale i uwzględnia stopień inflacji i to że wzrastają inne podatki.

W pozostałych stawkach od środków transportowych podniesiona została tylko stawka minimalna, te stawki są bardzo preferencyjne.

Decyzje o konkretnych stawkach podatku od środków transportu podejmą radni podczas jutrzejszej sesji.

s/
Może Cię zainteresować
komentarze
Q27.11.2022, 20:35
Wszystkie podatki w górę. Brawo Watycha. Dwór kolesiów kosztuje. Czas na nagrody dla urzędasów
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl