29.11.2022, 09:03 | czytano: 4608

Nowotarscy policjanci rozdają bezdomnym koce. Ludzie to widzą

Zdjęcie ilustracyjne / archiwum Podhale24
NOWY TARG. W sobotę wieczorem policjanci z nowotarskiej komendy przywieźli z domów koce i kołdry, które przekazali trzem bezdomnym mężczyznom przy Al. Tysiąclecia.
Policjanci szczególnie w okresie jesienno-zimowym, podczas każdej służby sprawdzają miejsca, gdzie przebywają osoby bezdomne. Rozmawiają z nimi, oferują pomoc, informują o miejscach, gdzie mogą zjeść ciepły posiłek, czy znaleźć nocleg. Po takiej ostatniej wizycie i rozmowie z bezdomnymi dwaj funkcjonariusze z Ogniwa Patrolowo Interwencyjnego nowotarskiej komendy, nie pozostali obojętni na potrzeby bezdomnych, przywieźli z domów koce i kołdry, które podczas sobotniej służby przekazali trzem mężczyznom.
Zauważyła to przejeżdżająca tamtędy kobieta i napisała e-mail do Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu z podziękowaniami:

”Chciałabym złożyć serdeczne podziękowania dla policjantów, którzy w dniu wczorajszym tj. 26.11.2022r. około godziny 17 podarowali koce osobom bezdomnym na ul. Al. Tysiąclecia. Pomimo, że te osoby są uzależnione od alkoholu Panowie policjanci nie przeszli obojętnie i pomogli takim małym gestem, który może uchronić od zamarznięcia. Dzięki takiej reakcji funkcjonariuszy można zapobiec niejednej tragedii. Miło zobaczyć, że dla niektórych wciąż liczy się człowiek bez względu na to kim jest. Niestety tylko przejeżdżałam samochodem i nie mogłam wyrazić swojego uznania i podziękować osobiście dlatego pozwoliłam sobie napisać emaila. Gratuluję Nowotarskiej Komendzie Policji tak wspaniałych, pełnych empatii funkcjonariuszy bo dzięki nim nawet w tych trudnych czasach możemy czuć się bezpieczni”.

Źródło: KPP Nowy Targ, oprac. r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Nielubiebetonu02.12.2022, 19:25
Ojej, jakie oni mają dobre serduszka, aż się wzruszyłem...

Dobrze że zupełnie przypadkowo przejeżdżała tamtędy pani która widziała (cudowny wzrok, w kilka sekund to wszystko zobaczyć...) jak policjanci ze swoich domów przywożą koce i okrywają nimi zmarzniętych bezdomnych. Chciała podziękować, ale jechała samochodem, a kiedy się zatrzymała to była już w domu skąd podziękować już nie mogła, więc napisała email.
Gdyby KPP Nowy Targ nie przysłała tej wiadomości do red. Pdhale24, to nikt by o tym nie wiedział że dla niektórych policjantów wciąż liczy się człowiek bez względu na to kim jest.

Czy wy naprawdę uważacie wszystkich za aż takich durniów??


@Brawo

"Przecież oni nie wyznaczają prawa tylko je realizują"
Był już taki przypadek że spora grupa zbrodniarzy tłumaczyła się że oni tylko wykonywali rozkazy, wtedy to nie podziałało.

"policjanci musieli zapomnieć że mają rodziny"
Zapomnieli też że ci którym dowalani mandaty, prześladowali, zamykali firmy, też mieli rodziny i muszą za coś żyć.
Na szacunek trzeba zasłużyć, a oni od 3 lat robili wszystko żeby go stracić. I udało im się!

"Nie sądzę żeby robili to pod publikę. "
Oczywiście, całkowicie przypadkowo wysłało im się wiadomość do redakcji Podhale24...
Jaga02.12.2022, 13:54
Człowiek, człowiekowi wilkiem jest. Czytam te komentarze i to właśnie one, nasuwają na myśl to porzekadło. Skąd w nas tyle złości, złośliwości i zajadłości? Wszystko jest na nie, wszystko trzeba skrytykować,jaka to radość jak można przypiąć komuś złośliwą łatkę. A wszystko to, gdy sobie siedzimy bezpiecznie ,w ciepełku przy kompie,zadowoleni z siebie.Wstyd! Nie masz nic mądrego do powiedzenia to lepiej nie mów i nie pisz nic.
Klos01.12.2022, 17:26
Dla Ukrainców to pensjonaty a dla Polaków to gleba i najwyżej koc na mróz.Tak państwo dba o swoich /
Taki tiki30.11.2022, 23:26
Uwielbiam tych ludzi którzy nikomu nic nie dali a tak negatywnie komentują
Kasia30.11.2022, 18:53
Super sprawa, bardzo ładny gest panów policjantowi. Mój synek często pomagał pewnemu bezdomnemu z brodą, to kupił mu bułkę, drożdżówkę, coś do picia, do jedzenia, ten pan zawsze podziękował, nie widujemy już go od pewnego czasu... pan chodził po rynku , albo siedział na ławce na bulwarach. Ciekawe co się z nim stało ?, to był prawdziwy bezdomny, nigdy nie pił, nie był pijany, zawsze spotkaliśmy go jak sobie coś jadł, albo poprostu siedział, bez tych pijoków. Pozdrawiam pana, gdziekolwiek pan jest.
k30.11.2022, 12:08
Bezdomni mieszkający w aucie na Tysiąclecia, Wojtek P. i jego koledzy, chcą być bezdomnymi. Zdrowe młode chłopy, które po prostu wolą chlać i żebrać pod Biedronką niż wziąć się do uczciwej roboty.
Wojtkowi w tym miesiącu ojciec zachlał się na śmierć a on nie wyciągnął z tego żadnych wniosków. Zadnej pomocy marginesowi.
Mieszkaniec30.11.2022, 11:35
Czy to Ci bezdomni co śpią i syfią w samochodzie zaparkowanym przed Domem Kultury ?
Osiol30.11.2022, 10:22
Kurcze polak bezdomny a dla mln przesiedleńcow bezczynszowe z dopłatą...
Brawo30.11.2022, 08:21
Co za kraj, dasz mandat źle, dasz koc też źle. Ciekawe, który czułby się bezpieczny bez policji. Przecież oni nie wyznaczają prawa tylko je realizują. Piszecie o pandemii, że pokazali prawdziwą twarz. Tylko 70% społeczeństwa zaszyła się w domach. Nauczyciele nie wiedzieli co to strach. Pielęgniarki, lekarze ale też policjanci musieli zapomnieć że mają rodziny, starszych rodziców w domu, dzieci. Ze mogą im przynieść wirusa. O tym się nie pisze. Pisze się o mandatach za maseczki. Tylko kto wymyślił te mandaty? Policja??? Chyba nie. Uczmy się szacunku do innych, do pracy niezależnie od wykonywanego zawodu. Gdzie ten szacunek, czego uczymy nasze dzieci? Zaraz wyleje się fala hejtu. Nie jestem policjantem ale znam wiele żon i dzieci policjantów. Wiem z czym się mierzą. Wynagrodzenie nie adekwatne do wykonywanej pracy, do zagrożenia. Pomoc bezdomnym to piękny gest, ktoś to zauważył fajnie. Nie sądzę żeby robili to pod publikę. Chcieli pomóc pomogli.
Wr29.11.2022, 23:20
Widzę wszyscy zorientowani!! A który z was choć raz pomógł bezdomnemu?? Pytam!!!! Który... Błazny jesteście bo szkoda ostrzejszego epitetu użyć...
HOWK29.11.2022, 23:01
Dziwne, że takie teksty pojawiają się akurat jak policja chce podwyżek. Takie fabrykowane teksty nie pomogą wam niestety odzyskać jakiegokolwiek zaufania społecznego. Nowotarska policja mogłaby zacząć zajmować się na przykład sprawami kradzieży i wandalizmu. Niestety zamiast tego wolą polować na bandytów przechodzących w środku nocy przez pustą ulicę. Od początku pandemii policja skutecznie pokazuje swoją prawdziwą twarz niszcząc obywatelom biznesy. Silni wobec słabych, słabi wobec silnych.
Ewka29.11.2022, 22:16
"Jeden mały akt dobroci jest lepszy niż wiele głów pochylonych w modlitwie".
Asfalt29.11.2022, 21:47
Wez sam koc .. i poloz sie spac na betonie..
Rych29.11.2022, 19:11
Wygląda na ustawkę ale tu i wilk syty i owca cała. Bezdomny dostał koc a policjant premie.
dziadek29.11.2022, 17:32
A może by tam miasto Nowy Targ zrobiło dom noclegowy z dawnego hotelu dla kierówców PKS budynek stoich a tak bezdomni by mogli noc spedzic. No ale dla rządzący to wielki kłopot bo trzeba myslec.
yamakay29.11.2022, 16:39
a potem ich zawijaj hahah co za kraj
Fraanek29.11.2022, 16:05
Mi z mieszkania zniknęły koce i kołdry. Myślałem więc , że poraz kolejny policjanci pomylili domy :-). Okazało się jednak że były stare (ale nie zniszczone) i żona zaniosła je do kontenera PCK, gdzieś na aleii.
Szakal29.11.2022, 15:59
Ja też pomagam ulicznym alkoholikom, np ostatnio gość pytał mnie o 2 złote do piwa, to mu kupiłem całą zgrzewkę 24 czy ile tam tego jest i jakoś nikt o mnie nie napisał emaila, a też jestem bohaterem tylko szarym!
Kościelny29.11.2022, 13:16
Trzeba było ich zawieźć na plebanie tam jest dużo wolnych pokoi a jedzenie luksusowe
Elo29.11.2022, 11:18
Dali koc i dere i sławni haha pomaga się bezinteresownie
propaganda29.11.2022, 11:08
Polskim bezdomnym koce ,a braciom* ze wschodu mieszkania i nowe firmowe ubrania,brawo wy polski nierzad.
OLAF29.11.2022, 09:23
Mogła zaparkować;)
nieten29.11.2022, 09:11
"Akurat przejeżdżałam autem i widziałam, jak policjani przywożą z domów koce, dają trzem bezdomnym i zabawiają rozmową. Należą się brawa, bo normalnie by im pozwolili zamarznąć dla zabawy."
Panowie oficerowie, może jednak nie piszcie sobie sami maili jacy jesteście fajni
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl