02.12.2022, 12:16 | czytano: 5934

Komin wykorzystany jako maszt dla telefonii (aktualizacja)

zdj. Czytelnika Podhale24
NOWY TARG. Montaż anten na kominie kotłowni przy ul. Szaflarskiej zaintrygował naszych Czytelników. - To anteny znanego operatora telefonii komórkowej, zwykłe, nie 5G. Na razie nie działają, włączone zostaną od 5 grudnia - wyjaśnia prezes MPEC Grzegorz Ratter.
Jak dodaje - korzyścią przystąpienia Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej na ofertę operatora jest "opłata za dzierżawę na rzecz MPEC oraz lepsza jakość połączeń komórkowych dla mieszkańców".

Przy okazji rozmowy z Podhale24, prezes Ratter potwierdził, że plany przebudowy cieci ciepłowniczej w Mieście idą zgodnie z harmonogramem. Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Nowym Targu przystąpiło do budowy czterech ko-generatorów, czyli silników gazowych produkujących energię elektryczną i cieplną. Ciepłownie powstaną przy siedzibie spółki na Powstańców Śląskich, w kotłowni przy ul. Szaflarskiej, gdzie także pojawi się instalacja wodorowa, trzeci silnik postawiony zostanie przy Hali Gorce, a czwarty obok Miejskiej Hali Lodowej.

Uruchomienie kotła szczytowego planowane jest na koniec tego roku, rozruch pierwszego ko-generatora na czerwiec-lipiec roku przyszłego. - Wszystkie cztery mają zostać uruchomione na koniec 2024 roku - zapowiada prezes Ratter.

s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Malopolskie03.12.2022, 19:35
Ze wskazanego komina korzystać będzie operator Play, więc klienci Play powinni mieć lepszy zasięg oraz szybszy internet.
Alert03.12.2022, 18:27
Na Kopernika przy kotłowni dziś leżały martwe ptaki. Zaczyna się. Watycha nas chce wytruć
Adwokat03.12.2022, 17:32
Nadal brak aktualizacji z info jakiej mocy te przekaźniki ile sztuk i czy w odpowiedniej odległości od szkoły i mieszkań. Boicie się podać fakty?
Iks03.12.2022, 15:19
Watycha zatruwa już bloki nie tylko pyłem z komina ale teraz i falami elektromagnetycznymi. Na taczki z takim burmistrzem
kuba rozkminiacz03.12.2022, 10:34
na nowej targowicy też dozbroili masz i teraz jest tam kilka anten więcej. tylko czekać aż % zachorowań na raka za jakiś czas wzrośnie. szpryca też swoje zrobi w tym kierunku. a słowo "nagle" będzie jeszcze bardziej popularne niż jest.
Gulasz Juliusz Zeżarł03.12.2022, 10:27
Idę o zaklad, że połowa tych foliarzy, którym szkodzi maszt telefonii komórkowej ma w domach kuchenki mikrofalowe, które im nie szkodzą, chociaż mają znacznie większą moc.
Obserwator03.12.2022, 03:15
I znów kolejna cicha inwestycja naszego włodarza bez jakiejkolwiek konsultacji z mieszkańcami
Ten gość zapomniał że został wybrany do reprezentowania woli mieszkańców, a nie własnej samowoli, z udziałem swojej watachy.
Tak kontrowersyjna sprawa jak 5G winna być bezwzględnie przedyskutowana z mieszkańcami. Gdzie są nasi radni ???
Jeżeli ktoś postawi płot nielegalnie, to zaraz jest pociągnięty do odpowiedzialności, tu się instaluje szkodliwe dla zdrowia anteny i sprawy niema.
Istny festiwal samowoli naszej watachy
Słynna już biblioteka, spalarnia śmieci, rozbudowa wysypiska śmieci, jakieś piece do wytwarzania energi w czterech miejscach miast, 5G, itp.
Daliśmy mu władzę to gość żądzi, a Vice się bawi ( zresztą jak zapowiedziała tak robi)
Pytam czy na prawdę nie stać nas na lepszych przedstawicieli, reprezentujących nasze interesy
Jak długo oni będą jeszcze niszczyć nasze miasto.
Co z obietnicami wyborczymi ???
Ehhh02.12.2022, 23:24
@spocony staszek foliarze dziwne ... bo co mówili foliarze to się sprawdziło teraz rządy wielu państw mowia o amnestii z powodu wiadomo czego ..boo co sady orzekaja inaczej nizby chcieli zarzadzajacy.... mowia teraz pomylilismy sie ...
xD02.12.2022, 18:34
Co z tego że szambo wylewa się za dom a obok studnia. Co z tego, że w piecu pali się każdy syf a potem tym syfem oddychają wszyscy, łącznie z dziećmi. Bo 5G ajwaj, jeszcze nas zaczipują!
G02.12.2022, 16:55
Nie dość że smrodzą to jeszcze będą zniszczyć zdrowie mieszkańców teleinfrafalami 5 G. czas na referendum
Spocony Staszek02.12.2022, 15:36
Foliarze już zaciskają swoje aluminiowe czapeczki na głowach.
Haha02.12.2022, 14:21
Ale ciemnota na Podhalu. Gdy wprowadzano elektryczność czy radio było mówione, że krowy przestaną dawać mleko :D

Jak komuś przeszkadza maszt to może foliowa czapeczka na głowę? Większe oddziaływanie jest trzymając wiecznie telefon przy uchu. Przypominam, że równego rodzaju fale generuje telefon, smartwatch, kuchenka mikrofalowa, obecny zasięg radia, telewizji itd itd
korektor02.12.2022, 14:00
No to sobie zbooju zakładaj na swoim dachu nadajnik przekaźnik jeśli nie masz wiedzy to na pewno nic ci nie zaszkodzi. Z twojego agresywnego głupkowania w komentarzu widać że masz umysł wybitnie humanistyczny i jeśli wszędzie nas trują to to jest argument na zdrowie płynące z nadajników. Znasz temat to pewno znasz sprawę pozwu zbiorowego monterów masztów?
Partyzant02.12.2022, 13:54
Dlaczego nie 5G? A co to Górale gorsi i nie mogą miec dostępu do technologii? Skandal, mam nadzieję, że ktoś za to beknie. Zamiast montować anteny już możliwością przesyłu danych w technologii 5G, to takie dziadowanie jest. Trzeba iść z duchem czasu, a przez takie działanie jest nam to uniemożliwione.
nogaty02.12.2022, 13:45
@Zbooj masz rację.Na przykład lezie człowiek z tel.przy uchu wprost pod autko,pociąg, świata nie widzi albo prowadzi auto jak by wypił pół litra wódki gadając przez tel.,pisząc SMS-y.Promienie, ,,zdrowe,,jedzonko nie zabiją to sam się zabije.Może przez te maszty bo jest zasięg.A gdyby zasięgu nie było ?
Zbooj02.12.2022, 13:15
Zaś zabójcze maszty i nadajniki? Niech ten czytelnik najpierw przejrzy skład żywności przetworzonej jaką ma w lodówce, spiżarni, poczyta o szkodliwości i toksyczności alkoholu lub poczyta jakie promieniowanie ma chociażby suszarka w domowym gospodaratwie. O chińskim plastiku, który jest toksyczny pod wplywem wysokiej temperatury nie wspomnę. Bez urazy, ale człowiek głupi nie wie, że sam nie ma wiedzy. W samolotach wprowadzają 5G w niedługim czasie by można było legalnie używać smartfonów na pokładzie. Także do USA kajakami heh
Smart02.12.2022, 13:05
Bardzo dobra wiadomości!
Osiol02.12.2022, 12:55
I nie krzyczeć że to 5gie złe, jego skutki mogą byc dla mieszkańców pozytywne wolne lokale, spadki, wieńce, nagrobki...wprowadzajacy się tam spadkobiercy znowu kwiaty wieńce lekarze to prawdziwe perpetum mobile dla gospodarki miasta

I nikt już nigdy tego nie wyłączy ew by zwiększyć,, obroty''założy większy nadajnik
Podatnik02.12.2022, 12:47
Czyli promienniki mikrofalowe jakich mocy i częstotliwości i w jakiej odległości od zabudowy wielomieszkaniowej i szkoły ? Brak danych ?
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl