03.12.2022, 12:09 | czytano: 4141

Gmina nie może ruszyć z rozbudową urzędu. Izba Pamięci im. Lecha Kaczyńskiego czeka na powstanie

Tegoroczny Przegląd Orkiestr Dętych w Jabłonce. W tle budynek urzędu. Arch. Podhale24.pl
Gmina Jabłonka unieważniła kolejny przetarg na rozbudowę budynku urzędu gminy z częścią przeznaczona na Izbę Pamięci Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego oraz Budzicieli Polskości w latach 1918-1920.
Na przeszkodzie stanęły pieniądze. Gmina ma na budowę zarezerwowanych 10 mln zł, tymczasem na przetarg wpłynęły dwie oferty od wykonawców zainteresowanych zleceniem, z których pierwszy za wykonaną prace chce 18 mln zł, a drugi 23. Przetarg unieważniono.
W nowo rozbudowanym budynku urzędu mieścić się będzie izba pamięci prezydenta Lecha Kaczyńskiego, który wizytował na orawskiej ziemi 21 lutego 2009 roku oraz „budzicieli orawskich” w latach 1918–1920, którzy walczyli o przyłączenie Górnej Orawy do Polski.

Na rozbudowę budynku urzędu gmina Jabłonka pozyskała dofinansowanie z programu Polski Ład.

r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
robett05.12.2022, 00:08
powinni zmniejszać urzędy
bo niedługo będzie więcej urzędasów niż ludzi co na nich pracują hhha hha
Kloss04.12.2022, 18:45
Wałęsa też był i proszę dla niego izbę zrobić bo to byli koledzy.
Gulasz Juliusz Zeżarł04.12.2022, 17:35
W nowo rozbudowanym budynku urzędu mieścić się będzie izba pamięci prezydenta Lecha Kaczyńskiego, który wizytował na orawskiej ziemi KILKA GODZIN PEWNEGO DNIA.
mądry i skromny04.12.2022, 17:01
Co ci Zynuś nie pasuje?
zenek04.12.2022, 11:33
@Uczciwy Góral
Ty masz wszystkich w domu? :)
Czy z choinki się urwałeś? :)
Uczciwy Góral04.12.2022, 01:25
Na wieki będę pamiętał pohańbienie 400 niewinnych ofiar pseudo-plutonowego socjalisty Kurasia-Ognia i ukrycie tego przed Polakami przez braci kaczyńskich z kolegami.I na wieki będę pamiętał zwycięską walkę uczciwych ludzi Podhala z kaczyńskimi o niepostawienie pomnika zdrajcy Ognia-Kurasia ,który kaczyńscy chcieli postawić w Waksmundzie,Ostrowsku a potem znowu Waksmundzie...I powtórzę to wszystko uczciwie na Sądzie Ostatecznym...
GOO03.12.2022, 23:14
Ja pier...e wywalić 10 mln na rozbudowę urzędu żeby powstała tam izba pamięci przeciętnego prezydenta który miał to nieszczęście, że zginął w katastrofie lotniczej. To się już w pale nie mieści, kult jednostki. Fakt że tan PRL-owski budynek aż prosi się o remont, kompleksową przebudowę i dostosowanie dla osób niepełnosprawnych i tylko wtedy ta inwestycja będzie miała sens. Dla ludzi to trzeba zrobić a nie dla Kaczyńskiego. Zresztą w tym szaleństwie jest metoda - urząd się przebuduje, salę po wyborach przerobi się na konferencyjną a inaczej naszej kasy z rządu by nie dostali.
luzik03.12.2022, 18:55
Nie wiem o co chodzi z tym Kaczyńskim ale troche szkoda że się nie uda. Budynek straszy i zara się rozleci. Obok nowe ock i ośrodek zdrowia. A matki z wózkami i osoby starsze dalej bedom miały cieżko.
Zadowolona z życia03.12.2022, 18:23
Szkoda że żaden z komentujących nie widzi że ten budynek potrzebuje remontu i to nie dla urzędników ale dla mieszkańców. Brak windy, czy podjazdu dla osób niepełnosprawnych i starszych to konieczność w dzisiejszych czasach w budynkach użyteczności publicznej. PS. To nie gmina likwiduje komisariat
Swój.03.12.2022, 18:14
A ile długu do spłacenia jeszcze zostanie naszym prawnukom????
J2303.12.2022, 18:12
Czy w tej gminie jest oby jeden mądry?? Widocznie nie ma innych problemów ani potrzeb. Ściemy ciąg dalszy.
Ss03.12.2022, 17:29
Faktycznie przydałaby się przebudowa tego gmachu, bo wygląda cliwo.
jarek03.12.2022, 16:52
Budowa sztucznego wizerunku.
tak na marginesie03.12.2022, 16:04
Proszę poinformować na tablicy tej izby, iż to właśnie
LECH KACZYŃSKI sprowadził do POLSKI MASONERIĘ !!!!!
Osiol03.12.2022, 13:28
No cóż obywatele(podatnicy i wyborcy) też powinni wiedzieć że izba pamięci jest n i e z b e d n a

Ich potrzeby(mimo że na nie loża) są na dalszym planie pewnie dalekim buha ha ha ha ha ha
Autor03.12.2022, 13:09
No ja p...e gmina likwiduje komisariat, nie ma pieniędzy na odśnieżanie, zastanawia się czy nie wyłączyć świateł w nocy a z drugiej strony 10 mln na izbę pamięci L. Kaczyńskiego. Gruba przesada.
.03.12.2022, 13:01
I bardzo dobrze! Potrzebna miejsc pracy i wsparcia podatników, a nie pomników!
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl