05.12.2022, 12:59 | czytano: 5242

Pokłócił się z żoną i zadzwonił na policję, że odbierze sobie życie. Policjanci znaleźli go w barze

Arch. Podhale24.pl
KOŚCIELISKO. 44-letni mieszkaniec tej podtatrzańskiej gminy został ukarany mandatem karnym za bezpodstawne wezwanie policji. Mężczyzna poinformował, że nie daje sobie rady z życiem i potrzebuje pomocy. Gdy policjanci przyjechali na miejsce okazało się, że poszedł do baru, a zawiadomieniem chciał zrobić na złość swojej żonie.
W niedzielę mieszkaniec jednej z miejscowości na terenie gminy Kościelisko powiadomił policję, że już nie daje sobie rady ze swoim życiem i chce, żeby ktoś do niego przyjechał, bo jak nie, to odbierze sobie życie.
Funkcjonariusze po otrzymaniu zgłoszenia natychmiast udali się pod wskazany adres. Na miejscu zastali, żonę mężczyzny, która oświadczyła, że doszło do sprzeczki z mężem, który nadużywa alkoholu. Kobieta dodała również, że mąż nigdy nie miał myśli samobójczych i jest pewna, że nic sobie nie zrobi. Dodała, że bez problemu policjanci znajdą męża w barze. Tak też się stało. 44-latek w rozmowie z policjantami zaprzeczył, aby coś mu dolegało, a jako powód interwencji podał, że chciał zonie zrobić na złość.

Policjanci nie stwierdzili żadnego zagrożenia dla życia lub zdrowia, w związku z tym 44-latek został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 zł za bezpodstawne wezwanie policji.

Jak zaznacza zakopiańska policja, podobnych zgłoszeń jest wiele. Warto pamiętać, aby przed wybraniem numeru alarmowego zastanowić się czy sprawa, którą zgłaszamy, na pewno wymaga interwencji policji. Musimy pamiętać o tym, że w momencie, kiedy blokujemy linię alarmową, czy też niepotrzebnie angażujemy patrol policji, ktoś inny może potrzebować pilnie pomocy.

Osoby, które w sposób nieprzemyślany wzywają policję popełniają wykroczenie z art. 66. § 1 kw – „Kto ze złośliwości lub swawoli, chcąc wywołać niepotrzebną czynność fałszywym alarmem, informacją lub innym sposobem, wprowadza w błąd instytucję użyteczności publicznej albo inny organ ochrony bezpieczeństwa, porządku publicznego lub zdrowia, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny do 1500 złotych”.

Źródło: KPP Zakopane, oprac. r/
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl