06.12.2022, 08:49 | czytano: 1257

Nowa Młodzieżowa Rada Miasta Zakopanego zaczęła obrady (zdjęcia)

Fot. Marcin Szkodziński
15 młodych uczniów i uczennic z Zakopiańskich szkół rozpoczęło obrady. Na pierwszym posiedzeniu rada ukonstytuowała się poprzez wybór przewodniczącego, jego zastępcy oraz sekretarza. Na czele młodzieżowej rady stanął Dawid Plewa.
“Ślubuję uroczyście obowiązki młodzieżowego radnego sprawować godnie, rzetelnie i uczciwie, mając na względzie dobro Zakopanego i jego mieszkańców”
Te słowa usłyszało 15-tu młodych zakopiańczyków ze szkół podstawowych i średnich przed rozpoczęciem pełnienia obowiązków młodzieżowego radnego miasta Zakopane. Pierwszą sesję poprowadził ustępujący wiceprzewodniczący poprzedniej kadencji Młodzieżowej Rady Miasta Zakopanego, który udzieli kilku wskazówek swoim młodszym kolegom i koleżankom.

- Powiem wam kilka słów od młodego dla młodych. Nie bójcie się próbować i ponosić porażek. Jak coś nie wyjdzie, to nie koniec świata. Przychodzicie tu z pomysłami. Nie bójcie się próbować i przeskakiwać kłód, żeby nie przytłoczy was niepowodzenia. Do sukcesu czasem prowadzi ścieżka usłana porażkami. Nie zawsze było łatwo. Wierzcie w swoje umiejętności. Nie patrzcie tylko na siebie, ale jesteście grupą. Bądźcie z siebie zadowoleni - mówił Michał Króżel, wiceprzewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta Zakopanego kadencji 2018-2022.

Pierwszym zadaniem, przed którym stanęli młodzi radni był wybór przewodniczącego, jego zastępcy oraz sekretarza. W głosowaniu jawnym spośród trzech kandydatów na przewodniczącego wybrano Dawida Plewę z Państwowego Liceum Sztuk Pięknych im. Antoniego Kenara w Zakopanem.

- Liczę, że nasze świeże spojrzenie i kreatywność doprowadzi do rozwoju miasta. Liczę na przyszłą współpracę, którą zaczniemy dzisiaj. Liczę, że pomysły odznaczą się na przyszłości - mówił tuż przed głosowaniem Dawid Plewa.

Wiceprzewodniczącym Młodzieżowej Rady Miasta Zakopanego został Franciszek Zięba, uczeń klasy VIII POSA, a funkcję sekretarza pełnić będzie Weronika Kuscorz - Mrowca z Państwowego Liceum Sztuk Pięknych im. Antoniego Kenara w Zakopanem.
Pierwszym obradom nowej kadencji Młodzieżowej Rady Miasta Zakopanego bacznie przyglądali się wiceburmistrz, radni i urzędnicy z zakopiańskiego magistratu.

- Życzę wam satysfakcji z pracy i owocnych działań. Oferuje także swoją pomoc - mówiła Agnieszka Nowak-Gąsienica, wiceburmistrz Zakopanego, która wraz z przewodniczącym Rady Miasta Zakopanego Janem Glucem odebrała ślubowanie świeżo upieczonych młodzieżowych radnych.

ms/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Osiol06.12.2022, 09:58
Władza deprawuje przebywanie w jej otoczeniu też. Czy świadome pchanie dzieci w pobliże władzy....
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl