16.12.2022, 17:36 | czytano: 2654

Bożonarodzeniowa szopka w Zakopanem otwarta (zdjęcia)

zdj. Marcin Szkodziński
Burmistrz Zakopanego w towarzystwie wiceburmistrz oraz przewodniczącego Rady Miasta wraz z prezydentem Sopotu uroczyście otworzyli bożonarodzeniową szopkę przed urzędem miasta. Postacie rzeźbione w drzewie tradycyjnie przygotowali uczniowie Państwowego Liceum Sztuk Pięknych im. Antoniego Kenara w Zakopanem.
- Nasze miasta są po to abyśmy się nimi dzielili. Ten rok jest szczególny, bo w Sopocie i Zakopanem mamy wiele osób z Ukrainy. Tą naszą tradycję jednego miejsca wolnego przy stole możemy w sposób namacalny spełnić - mówił Jacek Karnowski, prezydent Sopotu.
W trakcie otwarcia bożonarodzeniowej szopki nie zabrakło harcerzy, którzy przekazali burmistrzowi Zakopanego Betlejemskie Światełko Pokoju.

- Już drugi raz z naszym miastem partnerskim otwieramy szopkę Narodzenia Pańskiego. To wiele mówi. My ludzie spod Giewontu łączymy się z tymi znad morza i spinamy całą Polskę klamrą - mówił Leszek Dorula, burmistrz Zakopanego. - Mam nadzieję, że te święta będą dla każdego zdrowe i szczęśliwe, że nauczymy się je spędzać razem pomimo różnic czasem nawet które są w najlepszych rodzinach - życzył mieszkańcom i turystom zgromadzonym pod szopką burmistrz Zakopanego.

Uroczystemu otwarciu towarzyszył śpiewając kolędy Zespół im. Klimka Bachledy.

ms/ zdj. Marcin Szkodziński
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl