18.12.2022, 19:59 | czytano: 2466

IX Puchar Kościeliska im. Marii Kowalskiej (zdjęcia)

zdj. Marcin Szkodziński
Ponad 120 biegaczy wystartowało w zawodach biegowych otwierających sezon biegówkowy pod Tatrami.
5 km dla kobiet i 10 km dla mężczyzn przygotowało Stowarzyszenie Rozwoju Turystyki w Gminie Kościelisko w zawodach zimowych na biegówkach. Start i meta zlokalizowane zostały na stadionie biathlonowym w Kirach. Tegoroczny, dziewiąty już Puchar Kościeliska w biegach narciarskich poświęcony był olimpijce Marii Kowalskiej, której wnuczka wystartowała w memoriale poświęconym swojej babci.
Najszybszym na trasie okazał się Kacper Antolec z Klikuszowej, który 10 km trasy pokonał w czasie 28 min 45,6 s. Jako drugi metę miną Piotr Sobiczewski który uzyskał czas 30 min. 1,9 s. Trzeci był Ireneusz Rabski z czasem 31 min. 7,4 s.

Wśród kobiet triumfowała Justyna Pradziad z Murzasichla, która 5-kilometrową trasę pokonała w czasie 20 min. 21,9 s. Druga była Jolanta Wierzycka z Zalesia z czasem 20 min. 22,4 s. Jako trzecia linię mety minęła Joanna Soból z Kościeliska uzyskując czas 22 min 15,9 s.

Dekoracja zawodników w kategorii Open oraz w poszczególnych kategoriach wiekowych odbyło się w Domu Ludowym w Kościelisku, gdzie także rozlosowano liczne nagrody dla uczestników zawodów w tym nagrodę główną – ekspres do kawy ufundowany przez Stowarzyszenie Rozwoju Turystyki w Gminie Kościelisko.