22.12.2022, 11:14 | czytano: 6393

Ogień na Zoniówce. Dach nad głową straciło osiem osób (zdjęcia)

Fot. Marcin Szkodziński
Strażacy ugasili pożar drewnianego domu mieszkalnego na Zoniówce w Zakopanem.
Budynek mieszkalny, który gasili strażacy nie nadaje się do ponownego zamieszkania. Mieszkała w nim wielopokoleniowa rodzina, która dostała mieszkanie zastępcze od Zakopanego.
13 zastępów straży pożarnej gasiło dzisiejszy (22 grudnia) pożar budynku mieszkalnego na Zoniówce w Zakopanem. Niestety ogień bardzo mocno uszkodził drewniany dom.

Budynek nie nadaje się do zamieszkania. Obie kondygnacje są mocno uszkodzone przez pożar, a następnie przez działania gaśnicze. Musieliśmy prowadzić prace rozbiórkowe, żeby dotrzeć do miejsc, gdzie był ogień. W część gospodarczej znajdowało się siano, które też trzeba było wyrzucić - informuje st. kpt. Andrzej Król-Łęgowski, rzecznik prasowy Państwowej Straży Pożarnej w Zakopanem.

W pożarze nikt nie ucierpiał, jednak dach nad głową oraz dobytek straciło osiem osób. W budynku mieszkała wielopokoleniowa rodzina, w tym małżeństwo z trójką dzieci.

Strażacy wstępnie oszacowali straty na ok. 350-400 tys. zł. Pożar zaczął się najprawdopodobniej w części mieszkalnej, a powodem było zwarcie w instalacji elektrycznej.

ms/
Może Cię zainteresować
komentarze
Anty prawo i socjalizm23.12.2022, 11:11
Pusty dzban to ty masz...
Do Anty prawo....22.12.2022, 21:14
Nie znasz ludzi, nie komentuj. Najlepsze co możesz teraz zrobić to walnąć się w ten pusty dzban, który tylko z przypadku nazywa się u ciebie głową.
Anty prawo i socjalizm22.12.2022, 12:48
Wies Zakopane pali drewniane chałupy,przypadek?!C odziennie pozar...
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl